سرخط خبرها

سفیر افغانستان در ایران می‌گوید که مقام‌های ایرانی تایید کرده اند که یک خودرو که حامل شهروندان افغان بود در پی تیراندازی ماموران پلیس ایران آتش گرفته است.
وزیر خارجه آمریکا روز شنبه ۱۷ خرداد از تلاش چین برای بهره‌برداری سیاسی از مرگ جرج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی که در بازداشت پلیس جان سپرد، انتقاد کرد.
Passengers with face masks wait for a train at the Alexanderplatz underground station in Berlin, Germany, Monday, April 27,…
سازمان بهداشت جهانی روز جمعه دستور‌العمل های خود را به روز کرد و به تمام کشورها توصیه کرد که از همه بخواهند که برای پیشگیری از شیوع کووید۱۹، در اماکن عمومی که خطر انتقال این بیماری هست ماسک صورت ‌پارچه‌‌ای بزنند.
(FILES) In this file photo taken on November 19, 2010 a man looks at a picture of Abdelmalek Droukdel, aka Abu Musab Abdul…
مقامات فرانسه از کشته شدن رهبر القاعده در شمال کشور مالی خبر می دهند.
نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می‌گوید پرزیدنت ترامپ درهای دیپلماسی را به روی ایران باز نگه داشته است. 
نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز جمعه ۱۶ خرداد تاکید کرد دولت ایالات متحده همه گزینه‌های دیپلماتیک خود را برای اطمینان از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران به کار خواهد گرفت.
روزنامه نگاران افغان با ماسک بر صورت در یک کارزار برای افزایش آگاهی نسبت به شیوع ویروس کرونا در کابل شرکت کرده اند. ۱۶ مارس ۲۰۲۰
یک نهاد مدافع رسانه ها در جهان می گوید دست کم ۷۰ روزنامه نگار افغان به ویروس کرونا مبتلا شده اند. این معضل به مشکلات جامعه ای که تحت دهه ها خشونت و تروریسم قرار داشته افزوده است.
The designated director general of International Atomic Energy Agency, IAEA, Rafael Mariano Grossi from Argentina, delivers a…
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران مشغول افزایش ذخیره اورانیوم غنی‌سازی شده است که نقض صریح توافق اتمی برنامه جامع مشترک، موسوم به برجام محسوب می‌شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه، با اشاره به جدیدترین آمارهای اقتصادی در ایالات متحده، گفت با وجود پاندمی کرونا و اثرات منفی آن، به لطف بنیه قوی کشور سال آینده در وضعیت بهتری هم قرار خواهیم داشت.
Map of Afghanistan
نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان از روز گذشته تاکنون دو حمله هوایی به مواضع طالبان انجام داده‌اند. این نخستین حمله از زمان آتش‌بسی است که از عیدفطر برقرار شد.
قوه قضائیه ایران با انتشار گزارشی، سود حاصل از حساب‌های بانکی خود را در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان اعلام کرد. حساب‌های بانکی قوه قضائیه در سال‌های اخیر بارها پس از افشاگری محمود صادقی، نماینده تهران درباره وجود چندین حساب بانکی دستگاه قضایی به نام رئیس این قوه و ابهام درباره سود آنها، خبرساز شد.
تیم آتش نشانی در حال انجام آزمایش در مجلس قانونگذاری هنگ کنگ است پس از آن که قانونگذاران دموکراسی خواه به دنبال سومین بار قرائت قانون سرود ملی مایعی بودار را پاشیدند. ۴ ژوئن ۲۰۲۰
ایالات متحده چین را به نقض تعهد به دموکراسی در هنگ کنگ متهم می کند. مجلس قانونگذاری هنگ کنگ روز پنج شنبه قانونی را به تصویب رساند که بی احترامی به سرود ملی چین را جرم تلقی می کند.
A view of the town of Masyaf in Hama province, in Syria on Wednesday, March 2, 2016. The Russian- and U.S.-brokered cease-fire…
بر اساس گزارشها در حمله هوایی پنجشنبه شب (۱۵ خرداد) که به هواپیماهای اسرائيلی نسبت داده شده است، ۹ نفر کشته شدند.
فریبا عادلخواه
حبس فریبا عادلخواه، پژوهشگر ایرانی فرانسوی در ایران در حالی امروز یک ساله شده است که پرونده قضایی او به اختلافات بین تهران و پاریس دامن زده و این شائبه را که او قربانی یک نبرد سیاسی شده، تقویت کرده است.
Unemployment Benefits
به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت کار ایالات متحده، نرخ بیکاری در ماه مه به ۱۳.۳ درصد کاهش یافت. این رقم در ماه آوریل ۱۴.۷ درصد بود.