لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۹

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: واشنگتن به اوکراین اجازه دهد جنگ را «به روشی که صلاح می‌داند» پیش ببرد


جنگ روسیه علیه اوکراین. آرشیو
جنگ روسیه علیه اوکراین. آرشیو

مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز چهارشنبه به صدای آمریکا گفت واشنگتن باید «به اوکراین اجازه دهد جنگ را به روشی که صلاح می‌داند پیش ببرد.»

او این اظهارات را در ارتباط با نحوه استفاده اوکراین از تسلیحات ارائه شده توسط ایالات متحده در جنگ علیه روسیه عنوان کرد.

اوکراین در هفته‌های اخیر بارها از دولت جو بایدن خواسته است ممنوعیت استفاده از تسلیحات ارائه شده توسط ایالات متحده برای حمله به اهدافی در داخل روسیه را لغو کند.

مایک جانسون در خصوص این موضوع به صدای آمریکا گفت: «آنها [اوکراین] نیاز دارند که بتوانند با [روسیه] مقابله کنند. و فکر می‌کنم تلاش ما برای مدیریت جزئی تلاش‌ها در آنجا، سیاست خوبی برای ما نیست.»

الکساندرا اوستینوا، یکی از اعضای پارلمان اوکراین که به تازگی از واشنگتن دیدن کرده است، گفت که روسیه از محدودیت های ایالات متحده در مورد نحوه استفاده اوکراین از سلاح های ارائه شده توسط ایالات متحده به نفع خود استفاده می کند.

روز دوشنبه این هفته گروهی دو حزبی از قانونگذاران آمریکایی نامه ای به لوید آستین وزیر دفاع نوشتند و خواهان آن شدند که اوکراین اجازه استفاده از سلاح های آمریکایی برای استفاده علیه اهداف استراتژیک در خاک روسیه را داشته باشد.

همزمان، جو آستین، وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد ایالات متحده از اوکراین انتظار دارد که از سلاح‌های ارائه شده تنها در داخل خاک خود استفاده کند.


XS
SM
MD
LG