لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۹

آتش‌سوزی گسترده در شهرک صنعتی گرمسار؛ آتش‌نشانی: علت حادثه هنوز روشن نیست


آتش‌سوزی در کارخانه صنعتی گرمسار
آتش‌سوزی در کارخانه صنعتی گرمسار

یک واحد تولیدی در «شهرک صنعتی فجر» در شهرستان گرمساردراستان سمنان، دچار «آتش‌سوزی گسترده» شده و بنا بر گزارش‌ها «حجم آتش آن قدر زیاد است که دود حاصل از آن تا کیلومترها دیده می‌شود.»

به گزارش رسانه‌ها در ایران در روز پنج‌شنبه سوم خرداد، آتش‌سوزی در «یک واحد تولیدی پلاستیک در شهرک صنعتی فجر» اتفاق افتاد و آتش‌نشانان تلاش کرده‌اند «آتش در محدوده کانونی خود باقی بماند» و به نقاط دیگر شهرک سرایت نکند.

آتش سوزی گسترده در شهرک صنعتی گرمسار در یک واحد تولید پلاستیک صنعتی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

خبرگزاری ایسنا به نقل از رضا خانی، فرماندار گرمسار، گزارش داد که آتش‌سوزی در «انبار ضایعات» این واحد تولیدی اتفاق افتاده و یک نفر دچار «مصدومیت سطحی» شده است و «میزان خسارت» مالی آن هنوز روشن نیست.

همچنین عباس قندالی، رئیس آتش‌نشانی گرمسار، به خبرگزاری ایرنا گفت که خبر وقوع آتش‌سوزی «حوالی ساعت ۱۲» ظهر گزارش شد، «آتش‌نشانان در حال عملیات اطفای حریق هستند» و نیروهای کمکی از شهرهای اطراف از جمله ایوانکی در حال اعزام به منطقه هستند.

تا زمان تنظیم این خبر، دلیل این آتش‌سوزی گسترده روشن نشده و رئیس آتش‌نشانی گرمسار گفته است که «علت حادثه در دست بررسی است.»

به گزارش خبرگزاری مهر، تاکنون «بخشی از آتش با تلاش مأموران آتش‌نشانی» کنترل شده است.

خبرگزاری رکنا نیز به نقل از رئیس آتش‌نشانی گرمسار گزارش داد که «دو سوله این واحد تولیدی به مساحت حدود ۱۲۰۰ متر مربع» در آتش سوخته است و «میزان خسارت مالی با نظر دقیق کارشناسان مربوطه برآورد می‌شود.»

شهرستان گرمسار در استان سمنان که در مجاورت تهران قرار دارد، حدود نیمی از واحدهای صنعتی این استان را در خود جای داده است و سه شهرک صنعتی «ایوانکی، فجر، و پایتخت» در آن قرار دارند.

همچنین، برخی مراکز مهم موشکی جمهوری اسلامی در استان سمنان قرار دارند.

در زمستان گذشته، در پی شنیده شدن «صدای مهیب» در گرمسار، در حالی که برخی رسانه‌های محلی در استان سمنان از وقوع «انفجار» در شهرک صنعتی این شهر اعلام کردند، رسانه‌های حکومتی با رد این خبر، آن را به «شکستن دیوار صوتی» نسبت دادند.

پنهان‌کاری درباره علت حوادثی که در مناطق مختلف ایران رخ می‌دهد، پیش از این سابقه داشته و شائبه‌ها را درباره فعالیت‌ها و تولیدات غیرعلنی نظامی حکومت در شهرک‌های صنعتی افزایش داده است.

در مهر سال گذشته نیز دو آتش‌سوزی با فاصله شش روز در یک مرکز وابسته به وزارت دفاع در میدان نوبنیاد در شمال تهران رخ داد و مقامات منشأ آن را نیز «نخاله‌ها و ضایعات» اعلام کردند.

XS
SM
MD
LG