لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

عباس واحدیان شاهرودی بار دیگر ممنوع الملاقات شد


عباس واحدیان شاهرودی، یکی از از امضاکنندگان بیانیه استعفای علی خامنه‌ای
عباس واحدیان شاهرودی، یکی از از امضاکنندگان بیانیه استعفای علی خامنه‌ای

شهلا جهان‌بین، همسر عباس واحدیان شاهرودی زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد، بار دیگر از ممنوع الملاقات شدن او خبر داد.

به نوشته شهلا جهان‌بین، عباس واحدیان که از امضاکنندگان بیانیه «۱۴ امضایی» درخواست استعفای علی خامنه‌ای و گذار از جمهوری اسلامی است، به دلیل «خواندن متنی برای تبریک تولد دخترش» ممنوع الملاقات شده است. او درباره محتوای این متن توضیحی نداده است.

همسر عباس واحدیان شاهرودی روز ۳۰ اردیبهشت در یادداشتی اینستاگرامی با اشاره به اعمال محدودیت‌های مضاعف علیه این زندانی سیاسی، از جمله حضور همیشگی مسئولان حراست زندان در هنگام تماس‌های تلفنی همسرش نوشته است: «زمانی که عباس واحدیان شاهرودی قصد داشته پیامی به مناسبت تبریک تولد دخترش بخواند، با تذکر از سوی مانور شنود مواجه شده و بین آن دو جر و بحث سر می‌گیرد. حال او ممنوع‌الملاقات شده است.»

به گفته شهلا جهان‌بین، مامور شنود زندان به دلایل «واهی» صحبت عباس واحدیان شاهرودی را قطع کرده و می‌کند.

شهلا جهان‌بین اضافه کرده است که همسرش به مدت دو هفته از ملاقات کابینی و ۸۴ روز از ملاقات حضوری منع شده است.

به نوشته این عضو خانواده‌های زندانیان سیاسی، عباس واحدیان شاهرودی «در سلولی به شکل قرنطینه و جدا از سایر زندانیان» نگهداری می‌شود.

عباس واحدیان شاهرودی که در روز ۱۰ شهریور سال ۱۴۰۰ در شهرستان رضوانشهر بازداشت شد در چند سال گذشته بارها ممنوع از تماس و ملاقات شده است.

سازمان عفو بین‌الملل در اسفند ۱۴۰۲ ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت عباس واحدیان شاهرودی، خواستار آزادی «فوری و بدون قید و شرط» او و ارائه مراقبت‌های پزشکی تخصصی مورد نیاز او در خارج از زندان شده بود.

شهلا جهان‌بین پیشتر از بیماری‌های متعدد عباس واحدیان شاهرودی از جمله عفونت لثه، تپش قلب، و درد قفسه سینه خبر داده و از عدم رسیدگی پزشکی به او انتقاد کرده بود.

این فعال سیاسی منتقد حکومت به اتهاماتی از قبیل «تشکیل گروه به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «همکاری با گروه های مخالف نظام» به ۲۴ سال حبس محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG