لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۶

حقوق و مقررات

اطلاعیه شرایط استفاده و حفظ حریم خصوصی

بیانیه حریم خصوصی

هنگامی که از وب سایت ما بازدید می کنید، ما هیچ اطلاعات شخصی در مورد شما جمع آوری نمی‌کنیم، مگر اینکه شما انتخاب کنید آن اطلاعات را در اختیار ما قرار دهید.

اطلاعاتی که به صورت خودکار جمع آوری و ذخیره می‌شود

اگر در طول بازدید خود کاری انجام ندهید، جز مرور وب سایت، خواندن صفحات یا دانلود اطلاعات، ما برخی اطلاعات را در مورد بازدید شما به صورت خودکار جمع آوری و ذخیره می‌کنیم. این اطلاعات شما را به طور خاص شناسایی نمی کند. ما به طور خودکار فقط اطلاعات زیر را در مورد بازدید شما جمع آوری و ذخیره می‌کنیم:

دامنه اینترنتی (برای مثال، «xcompany.com» اگر از یک حساب دسترسی اینترنت خصوصی استفاده می‌کنید، یا «yourschool.edu» اگر از دامنه دانشگاه متصل می‌شوید) و آدرس IP (آدرس IP شماره‌ای است که به طور خودکار به کامپیوتر شما هر زمان که در حال گشت و گذار در وب هستید اختصاص داده می‌شود) که از آن به وب سایت ما دسترسی دارید.

نوع مرورگر و سیستم عامل مورد استفاده برای دسترسی به سایت ما؛

تاریخ و ساعت ورود شما به سایت ما؛

صفحاتی که بازدید می کنید؛

اگر از پیوند وب سایت دیگری به این وب استفاده کرده‌اید، آدرس آن وب سایت دیگر.

اگر اطلاعات شخصی را برای ما ارسال کنید

اگر از طریق ارسال ایمیل به ما یا با پر کردن فرمی حاوی اطلاعات شخصی خود و ارسال آن از طریق وب سایت ما، انتخاب کنید که اطلاعات شخصی خود را در اختیار ما قرار دهید، ما از این اطلاعات برای پاسخ به پیام شما و کمک به گرفتن اطلاعاتی که شما در خواست کرده‌اید استفاده می‌کنیم. ما اطلاعات شخصی را برای اهداف دیگری جمع آوری نمی‌کنیم. علاوه بر این، ما با اطلاعاتی که شما ارائه می‌دهید نمایه‌های (پروفایل) شخصی ایجاد نمی‌کنیم یا این اطلاعات را به هیچ سازمان خصوصی نمی‌دهیم. همچنین آن اطلاعات را برای بازاریابی تجاری جمع آوری نمی‌کنیم.

ما ایمیل شما را با یک سازمان دولتی فدرال دیگر به اشتراک می‌گذاریم فقط در صورتی که درخواست شما مربوط به آن سازمان باشد یا طبق قانون ما ملزم به انجام آن باشیم. علاوه بر این، در صورتی که درخواست کنگره یا قضایی ملزم کند، اسنادی از جمله ایمیل‌ها را منتشر می‌کنیم.

ما هیچ اطلاعات شخصی در مورد شما را به جز آدرس ایمیل ذخیره نمی‌کنیم. ما فقط از آدرس ایمیل شما برای ارسال خبرنامه‌هایی که مشترک آنها شده‌اید استفاده می کنیم، آدرس ایمیل شما نزد ما محافظت می‌شود و هرگز برای اهداف دیگری استفاده نخواهد شد.

ما یک شریک خارج از سازمان داریم - Goolara، LLC (واقع در کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا) که خبرنامه‌های ایمیلی را می‌فرستد. ما قراردادهای مناسبی را با Goolara، LLC امضا کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که آنها حفاظت از داده‌ها را مانند ما، جدی می‌گیرند. اگر در مورد حفظ حریم خصوصی یا حذف اطلاعات خود سؤالی دارید، لطفاً بدون تردید با ما در DataDeletion@Voanews.com تماس بگیرید.

خبرنامه‌ها

برخی از وب سایت های صدای آمریکا دارای خبرنامه های ایمیلی هستند که کاربران می‌توانند مشترک آنها شوند. هیچ اطلاعات شخصی از آن مشترکین ذخیره نمی‌شود. کاربران می‌توانند در هر زمان اشتراک خود را لغو کنند و هیچ اطلاعات دیگری در مورد کاربر حفظ نمی‌شود.

اطلاعات جمع آوری شده برای ردیابی و فرایند سفارشی‌سازی (کوکی‌ها)

کوکی یک فایل کوچک است که یک وب‌سایت به رایانه شما منتقل می‌کند تا به آن وب‌سایت اجازه دهد اطلاعات خاصی را در مورد بازدید در حین اتصال شما به خاطر بسپارد. رایانه شما فقط اطلاعات موجود در کوکی را با وب‌سایتی که آن را داده است به اشتراک می‌گذارد و هیچ وب‌سایت دیگری نمی‌تواند آن اطلاعات را درخواست کند. دو نوع کوکی وجود دارد، «جلسه» (بازدید) و «ماندگار.»

مدت کوکی‌های جلسه فقط تا زمانی است که مرورگر وب شما باز است. هنگامی که مرورگر خود را ببندید، کوکی ناپدید می‌شود. کوکی‌های ماندگار، اطلاعات را برای مدت زمان طولانی‌تری در رایانه شما ذخیره می‌کنند.

وب‌سایت‌های صدای آمریکا ممکن است از کوکی‌های جلسه برای هدف‌های فنی مانند گشتن بهتر در سایت، یا امکان سفارشی‌سازی تنظیمات دلخواه به شما برای تعامل با سایت استفاده کنند. برخی از وب‌سایت‌های صدای آمریکا نیز ممکن است از کوکی‌های ماندگار برای به خاطر سپردن شما در بین بازدیدها استفاده کنند، بنابراین، برای مثال، می‌توانید تنظیمات دلخواه سفارشی خود را برای بازدیدهای بعدی هم ذخیره کنید. هر سایتی در صدای آمریکا که از کوکی‌های ماندگار استفاده کند، اعلام می‌کند که در حال انجام این کار است.

اطلاعات خصوصی شما، چه در کوکی‌های ماندگار و چه در جاهای دیگر ذخیره شده باشد، به هیچ وجه با اشخاص ثالثی که هیچ حقی در مورد آن اطلاعات ندارند به اشتراک گذاشته نمی‌شود. اگر نمی‌خواهید کوکی‌های حین بازدید از سایت (جلسه) یا کوکی‌های ماندگار روی دستگاهتان ذخیره شوند، می‌توانید با استفاده از مرورگر خود، آنها را خاموش کنید. هر چند، این کار ممکن است بر کارکرد برخی از وب سایت‌های صدای آمریکا تأثیر بگذارد.

سلب مسئولیت

ما ممکن است به سایت‌های خارجی پیوند دهیم که به ما در انجام ماموریت یا نشان دادن گزارش‌های خبری کمک می‌کنند. پیوند به سرورهای خارجی به معنای تأیید رسمی صدای آمریکا از نظرات یا ایده‌های بیان شده در آن نیست، و همچنین چنین پیوندهایی اعتبار اطلاعات ارائه شده از سوی آنها را تضمین نمی‌کند. پیوند به سایت‌های تجاری به هیچ وجه تاییدی بر محصولات یا خدمات هیچ فروشنده‌ای نیست. پیوندها به آن سرورهای خارجی ارائه می‌شود که به شیوه‌ای حرفه‌ای مدیریت می‌شوند (یعنی کاملاً عملیاتی هستند، در اکثر مواقع در دسترس هستند، اطلاعات نادرست یا تصاویر زشت ارائه نمی‌دهند و غیره). اگر به نظر برسد که چنین پیوندی تأییدی رسمی بر تلاش‌های جمع‌آوری کمک مالی یا لابی‌گری برای یک دستور کار سیاسی باشد، این سرور به سرورهای خارجی پیوند نمی‌دهد.

صدای آمریکا در ایالات متحده پخش نمی‌شود. برنامه‌های ما مانند وب‌سایت ما برای مخاطبان خارج از کشور در نظر گرفته شده است. پخش‌کنندگان داخلی آمریکایی که از نام‌های تجاری و شناسه تماس مشابه استفاده می‌کنند، به این سازمان پخش بین‌المللی یا VOANews.com وابسته نیستند.

اصلاحات

VOANews.com خطاها را به روش زیر مدیریت می‌کند: اگر خطا یک اشتباه تایپی ساده باشد که حقایق یا درک از داستان را تغییر نمی‌دهد، آن را یک تغییر جزئی در نظر می‌گیریم و به سادگی آن را بدون ذکر بیشتر تصحیح می‌کنیم. اگر خطا اساسی یا واقعی باشد، آن را تغییر می‌دهیم، یک ستاره * اضافه می‌کنیم، سپس یک یادداشت در پایین می‌گوییم که چه زمانی تصحیح شد و چه چیزی در اصل اشتباه بود. در یک خبر فوری، ممکن است متن خبر را چندین بار با توسعه خبر بازنویسی کنیم. به دلیل فوریت خبر و محدودیت‌های زمانی، ما به تغییرات دقیق در هر نسخه اشاره نمی‌کنیم - انتظار این درک را داریم که این خبری است که هنوز در حال به روزرسانی است.

قوانین ارسال نظرات

همه نظرات قبل از ارسال بررسی می‌شوند. صدای آمریکا تمام تلاش خود را برای بازبینی و ارسال نظرات در عرض ۴۸ ساعت، معمولاً کمتر، انجام می‌دهد. صدای آمریکا بحث‌های متفکرانه را تشویق می‌کند و نظرات مبتنی بر ایدئولوژی یا دیدگاه‌های سیاسی را سانسور نمی کند. صدای آمریکا نظرات را ویرایش نمی کند - ما یا آنها را پست می‌کنیم یا نه.

همه نظرات باید از این قوانین پیروی کنند:

روی موضوع باشد.

بدون فحاشی، بددهنی، رکیک بودن، زبان نفرت، فریاد، یا سایر رفتارهای بد باشد.

بدون حمله شخصی باشد. بدون زبان تحریک آمیز یا دعوت به خشونت باشد.

فقط متن ساده باشد. لطفا. بدون html یا کد دیگر باشد.

اطلاعیه کپی‌رایت (حق چاپ)

یک - کلیه مطالب متنی، صوتی و تصویری تولید شده منحصراً توسط صدای آمریکا در مالکیت عمومی است. اعتبار هر گونه استفاده از مطالب صدای آمریکا باید به voanews.com، صدای آمریکا، یا VOA داده شود. با این حال، محتوای voanews.com همچنین ممکن است حاوی متن، ویدیو، صدا، تصاویر، گرافیک و سایر مطالب دارای کپی‌رایت باشد که فقط برای استفاده در برنامه‌سازی VOA مجوز دارند. این مطالب در مالکیت عمومی نیست و نمی توان بدون اجازه صریح صاحب حق نسخه برداری، کپی، توزیع، فروخته یا منتشر کرد.

دو- محتوای شخص ثالث: صدای آمریکا دارای مجوزهای فردی از خبرگزاری فرانسه (AFP)، آسوشیتدپرس (AP) و رویترز برای استفاده از متن، ویدیو، صدا، عکس و تصاویر گرافیکی آنها در وب سایت ما است. مطالب هر سه خبرگزاری به ترتیب دارای حق چاپ (کپی‌رایت) و دارایی‌های خبرگزاری فرانسه، آسوشیتدپرس و رویترز است و نمی‌توان بدون اجازه کتبی از هر خبرگزاری آنها را کپی، منتشر و یا توزیع مجدد کرد. متن، ویدیو، عکس صوتی و/یا مطالب گرافیکی خبرگزاری فرانسه، آسوشیتدپرس و رویترز، نباید منتشر، پخش، و برای پخش یا انتشار بازنویسی شوند و یا در هیچ رسانه‌ای توزیع مجدد مستقیم یا غیرمستقیم شوند. نه این اطلاعات و نه هیچ بخشی از آنها را نمی‌توان در رایانه ذخیره کرد مگر برای استفاده شخصی و غیرتجاری. خبرگزاری فرانسه، آسوشیتدپرس و رویترز به هیچ وجه در قبال کاربر یا هر شخص ثالث یا هر شخص دیگری که ممکن است اطلاعاتی را در این بخش دریافت کند یا به هر شخص دیگری، برای هرگونه تاخیر، نادرستی، اشتباه یا حذف در انتقال اطلاعات یا تحویل تمام یا بخشی از آن یا برای هر گونه خسارت ناشی از هر یک از موارد فوق یا ناشی از آنها مسئولیتی نخواهند داشت.

AFP, AP and Reuters will not be held liable in any way to the User or to any third party or to any other person who may receive information in the Service or to any other person whatsoever, for any delays, inaccuracies, errors or omissions therefrom or in the transmission or delivery of all or any part thereof or for any damages arising from any of the foregoing or occasioned thereby.

سه - «Voice of America» و «voanews.com» علائم تجاری هستند که بدون اجازه صریح بیان شده نمی توان از آنها برای مقاصد تجاری استفاده کرد. با این حال، اگر می‌خواهید پیوندی به وب‌سایت voanews.com در صفحه خود ایجاد کنید، می‌توانید از یک تصویر کوچک از آرم voanews.com استفاده کنید. در صورت تمایل به ایجاد لینک، لطفا درخواست خود را به آدرس voanews@voanews.com ارسال کنید.

اطلاعیه قانون کپی‌رایت هزاره دیجیتال

صدای آمریکا (VOA) به مالکیت معنوی دیگران احترام می ‌گذارد و از کاربران سایت صدای آمریکا می‌خواهیم که همین کار را انجام دهند. مطابق با قانون کپی‌رایت هزاره دیجیتال (DMCA) و سایر قوانین قابل مرتبط، صدای آمریکا سیاستی را اتخاذ کرده است که در شرایط مناسب، امکان ابطال حساب دارندگان حسابی را که حقوق صاحبان کپی‌رایت را نقض می‌کنند، می‌دهد. اگر فکر می کنید که اثر شما به گونه‌ای کپی شده است که نقض کپی‌رایت است، لطفاً اطلاعات زیر را به نماینده کپی‌رایت صدای آمریکا ارائه دهید:

• امضای فیزیکی یا الکترونیکی شخصی که مجاز به عمل از طرف صاحب حق انحصاری است که ادعای نقض حق را دارد.

• شناسایی اثر دارای کپی‌رایت که ادعا می‌شود نقض در مورد آن صورت گرفته است، یا اگر چندین اثر دارای کپی‌رایت در سایت صدای آمریکا تحت پوشش یک نامه قرار می‌گیرد، نماینده فهرست این آثار را بدهد.

• شناسایی مطالبی که ادعا می‌شود نقض‌کننده یا موضوع فعالیت‌های نقض‌کننده است که قرار است حذف شود یا دسترسی به آن غیرفعال شود، و اطلاعاتی که به‌طور منطقی کافی است تا به صدای آمریکا اجازه دهد این مطالب را پیدا کند.

• اطلاعاتی که به اندازه کافی به صدای آمریکا اجازه می‌دهد تا با شما، طرف شاکی، تماس بگیرد.

• متنی که شما، طرف شاکی، می‌گوید با حسن نیت معقتد هستید که استفاده از مطالب به روشی که شکایت شده است توسط مالک کپی‌رایت، نماینده آن، یا قانون مجاز نیست.

• متنی که اطلاعات مندرج در نامه دقیق است، و تحت مجازات شهادت دروغ، می‌گویید شما، طرف شاکی، فرد مجاز هستید از طرف صاحب حق انحصاری، که ادعا می‌شود نقض شده است، اقدام کنید.

نماینده کپی‌رایت صدای آمریکا برای اطلاع از ادعاهای نقض کپی‌رایت در سایت یا در مورد سایت صدای آمریکا، می‌تواند از طریق ارسال ایمیل به copyrightclearances@usagm.gov یا نوشتن به آدرس زیر در دسترس قرار بگیرد:

Voice of America Copyright Agent
330 Independence Ave, SW
Suite 3349
Washington, D.C. 20237
United States of America

Terms of Use and Privacy Notice

XS
SM
MD
LG