لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۸

دسترسی - بخش ۵۰۸


«سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» امکان دسترسی افراد معلول جسمی، در میان عموم جامعه و کارمندان فدرال، به صفحات وبسایت اش را فراهم می کند.

ما برای عمل به این تعهد، شرایط «بخش ۵۰۸ قانون توانبخشی» را به اجرا خواهیم گذاشت. «بخش ۵۰۸» مقرر کرده است که افراد دارای معلولیت جسمی که به عنوان اعضای جامعه به دنبال اطلاعات یا ارائه خدمات از سوی ما هستند به همان اطلاعات و داده هایی دسترسی داشته باشند و از آن استفاده کنند که در اختیار اعضای بدون معلولیت جامعه گذاشته می شود، مگر این که این امر بار سنگینی را بر ما تحمیل کند.

«بخش ۵۰۸» همچنین ما را ملزم می کند اطمینان حاصل کنیم کارمندان فدرال که دارای معلولیت جسمی هستند همان امکان دسترسی به اطلاعات و داده ها و استفاده از آن ها را داشته باشند که کارمندان فدرال بدون معلولیت از آن برخوردارند، مگر این که این امر بار سنگینی را بر ما تحمیل کند.

اگر شکل و قالب محتوای موجود در وبسایت ما، با توجه به معلولیت تعریف شده در «قانون توانبخشی»، با قابلیت شما برای دسترسی به آن اطلاعات سازگار نیست، لطفا برای دریافت کمک با ما تماس بگیرید.

ما از این طریق می توانیم به شکل مفیدتر به شما پاسخ دهیم، لطفا ماهیت مشکل در دسترسی، شکل و قالب مورد درخواست، نشانی اینترنتی محتوایی که با آن مشکل دارید و اطلاعات تماس خود را درج کنید.

روند رسیدگی به شکایات بخش ۵۰۸

متمم «بخش ۵۰۸» در «قانون توانبخشی» مصوب سال ۱۹۷۳ که سال ۲۰۰۱ به اجرا گذاشته شد به افراد این اختیار را می دهد که شکایت اداری خود را علیه سازمانی که در دسترسی به فناوری مورد نظر کوتاهی کرده است ثبت کنند. این متمم، سازمان های فدرال را ملزم می کند مطابق روند رسیدگی به شکایات بخش ۵۰۴ به شکایات بخش ۵۰۸ رسیدگی کنند.

اگر شما عضوی از جامعه یا کارمند یا متقاضی استخدام در «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» هستید که معلولیت جسمی دارید و قصد دارید شکایتی از عدم عمل به «بخش ۵۰۸ قانون توانبخشی مصوب ۱۹۷۳» ثبت کنید، می توانید شکایت مکتوب امضاء شده خود را طی ۱۸۰ روز از کاستی منجر به شکایت به نشانی زیر ارسال کنید:

United States United States Agency for Global Media (USAGM)
Voice of America (VOA)
Chief Information Officer (OCIO)
ATTN: VOA Section 508 Complaints Program Manager
330 Independence Ave SW
Washington, D.C. 20223

شکایت شما باید حاوی جزئیات کافی باشد تا برای «اداره فرصت های برابر» قابل فهم باشد و دریابند چه اتفاقی در چه بخش و در چه زمان رخ داده است.

«اداره حقوق مدنی» در «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» به شکایات مرتبط با «بخش ۵۰۸» رسیدگی می کند. افراد دارای معلولیت جسمی می توانند با ثبت شکایت اداری خود از «اداره حقوق مدنی» درخواست کنند تمام اطلاعات بررسی و با مفاد «بخش ۵۰۸» سازگار شود.

«سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» به شکایات شما رسیدگی خواهد کرد. این سازمان گزارشی از یافته ها منتشر خواهد کرد که شما را در جریان نتیجه تحقیقات می گذارد. اگر با یافته های گزارش مورد نظر موافق نیستید، می توانید درخواست تجدیدنظر اداری کنید و «سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» تصمیم نهایی را بر مبنای تمام مدارک خواهد گرفت.

«سازمان رسانه های جهانی ایالات متحده» امکان ثبت شکایت به شکل الکترونیکی، صوتی، خط بریل یا دیگر اشکال را فراهم می کند. شکایات الکترونیکی می تواند به این نشانی ارسال شود: section508@voanews.com

XS
SM
MD
LG