آمريکا

پرزیدنت ترامپ روز یکشنبه انتقادهای گذشته خود از گروه چپ افراطی «آنتی‌فا»، که به راه‌اندازی اعتراضات مختل‌کننده گسترده در مینیاپولیس و ده‌ها شهر دیگر آمریکا متهم شده است، را تکرار کرد.
رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید نیازی نیست در واکنش به اعتراضات اخیر، نیروی نظامی به شهرهای آمریکا اعزام کند.
Former Minnesota police officer Derek Chauvin poses for a booking photograph in Minneapolis
دادستانی ایالت مینه‌سوتا اتهام مامور پلیس شهر مینیاپولیس در پرونده «جرج فلوید» را به قتل درجه دوم تغییر داده و برای نخستین بار اتهاماتی را علیه سه مامور دیگر پلیس که هنگام حادثه آنجا بودند مطرح کرده است.
استیو کینگ، نماینده جمهوریخواه ایالت آیوا. ۲۶ ژانویه ۲۰۱۹
رای دهندگان آمریکایی، با وجود بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و اعتراضات سراسری به مرگ یک مرد سیاهپوست در بازداشت پلیس، روز سه شنبه، در هشت ایالت و پایتخت آمریکا در صف رای گیری ایستادند و به نامزدهای مورد نظر خود برای کرسی های مجلس نمایندگان و سنا رای دادند.
صف نیروهای پلیس پشت حفاظ اطراف کاخ سفید در مقابل معترضان به مرگ جرج فلوید. ۲ ژوئن ۲۰۲۰
تظاهرات در خیابان های ایالات متحده نسبت به اعتراض های روزهای اول پس از مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار، در بازداشت پلیس، عموما مسالمت آمیز بوده است.
وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه ۱۴ خرداد در جریان یک کنفرانس خبری در پنتاگون گفت: «وقتی فرمانداران و نیروهای پلیس از ما کمک بخواهند تا از حق اعتراض مردم در مقابل خرابکاری عده‌ای دفاع کنیم، تا دیگر شهروندان آمریکا بتوانند به حقوق و آزادی‌های خود در صلح و بدون ترس از خشونت و یا تخریب اموال آن‌ها دسترسی داشته باشند، ما به درخواست آن‌ها پاسخ می‌دهیم.»
Senate Majority Leader Mitch McConnell of Ky., arrives for a Republican luncheon on Capitol Hill in Washington, Thursday, June…
مصوبه مجلس نمایندگان که به زودی در مجلس سنا مطرح خواهد شد،‌ به کسب‌وکارها برای هزینه‌ کردن وام‌ حمایت از دستمزد انعطاف بیشتری می‌دهد. این وام، بخش اصلی قانون حمایتی و تشویقی کمک به آسییب‌دیدگان اقتصادی شیوع ویروس کرونا است.
FILE - In this Thursday, March 30, 2017 file photo, Ferguson Councilwoman Ella Jones speaks during a mayoral forum in Ferguson,…
اِلا جونز در انتخابات شهرداری شهر فرگوسن در ایالت میسوری پیروز شده و به عنوان نخستین شهردار سیاهپوست این شهر، برگزیده شد.
ملاقات پرزیدنت دونالد ترامپ و روی کوپر، فرماندار ایالت کارولینای شمالی. ۹ سپتامبر ۲۰۱۹
پرزیدنت دونالد ترامپ می گوید جمهوریخواهان مجمع ملی امسال خود را از ایالت کارولینای شمالی در جنوب شرقی آمریکا به نقطه ای دیگر انتقال خواهند داد زیرا فرماندار آن ایالت از لغو محدودیت های ناشی از ویروس کرونا بر گردهمایی های بزرگ امتناع می کند.
Acting director of national intelligence Richard Grenell speaks during a Cabinet Meeting in the East Room of the White House,…
سخنگوی سفارت آمریکا در آلمان اعلام کرد که سفیر ایالات متحده در آلمان، پس از دو سال خدمت در این سمت استعفا داده است.
Former vice president and Democratic presidential candidate Joe Biden speaks about the unrest across the country from…
جو بایدن در انتخابات مقدماتی که روز سه‌شنبه ۲ ژوئن (۱۳ خرداد) در هفت ایالت آمریکا و نیز ناحيه کلمبیا برگزار شد، به پیروزی رسید و به کسب نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری، نزدیک‌تر شد.
«مایک پمپئو»وزیر خارجه ایالات متحده روز سه شنبه با همتایان کانادایی، نیوزلندی، بریتانیایی و اتریشی خود صحبت کرد و در این گفت‌وگوها به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در عراق و منطقه اشاره کرد.
برگزاری انتخابات زودهنگام در ایالت ایندیانا. ۲۷ آوریل ۲۰۱۸
هشت ایالت و شهر واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا، روز سه شنبه صحنه برگزاری انتخابات مقدماتی حزب دموکرات و جمهوریخواه هستند.
جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، نامزد حزب دموکرات در انتخابات نوامبر در حال سخنرانی برای اعضای کلیسایی در ایالت دلور است. ۱ ژوئن ۲۰۲۰
قرار بود دوم ژوئن خط پایان انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده باشد.
تجمع هزاران نفر در مقابل شهرداری سیاتل در ایالت واشنگتن در اعتراض به مرگ جرج فلوید در بازداشت پلیس مینیاپولیس. ۱ ژوئن ۲۰۲۰
با ادامه تظاهرات جاری در ایالات متحده بر سر مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار، در بازداشت پلیس؛ فرماندار ایالت مینه سوتا بر مبنای گزارش های تائید نشده می گوید برتری طلبان سفیدپوست عامل تظاهرات خشونت بار در شهر مینیاپولیس بوده اند. پرزیدنت دونالد ترامپ از سوی دیگر انگشت اتهام را به سوی افراطیون چپگرا موسوم به انتیفا نشانه رفته است.