دیدگاه

Yemina party leader Naftali Bennett arrives to speaks to the Israeli Parliament in Jerusalem, Sunday, May 30, 2021. (Yonatan…
در آستانه دیدار نخست وزیر جدید اسرائیل از آمریکا، دو فعال سیاسی در واشنگتن می‌گویند در حالی که دولت ایالات متحده در تلاش برای دست یافتن به توافق هسته‌ای تازه‌ای با جمهوری اسلامی است، اسرائیل باید همچنان بر مواضع سخت خود در برابر حکومت ایران ادامه دهد و حتی برای اقدام منفرد علیه حکومت ایران آماده باشد. 
Javad Foroughi, Olympics gold medalist
شی خطیری، پژوهشگر دانشکده مطالعات پیشرفته بین‌المللی دانشگاه جانز هاپکینز مریلند، در مقاله‌ای در مجله نیوزویک می‌نویسد، کمیته برگزارکننده بازی‌های المپیک علیرغم نقض مداوم آیین‌نامه‌های المپیک توسط جمهوری اسلامی، همواره، از جمله در بازی‌های امسال، در برابر حکومت ایران بزدلی شرم‌آوری از خود نشان داده است.
ALTERNATE CROP FOR VAH101 — Iran's new President-elect Ebrahim Raisi leaves at the conclusion of his press conference in Tehran…
باراک راوید، روزنامه‌‌نگار و خبرنگار «اکسیوس»، در مطلبی به شرایط مذاکرات غیرمستقیم هسته‌ای میان ایران و آمریکا برای احیای برجام پرداخته است.
Tunisian soldiers guard the main entrance of the parliament as demonstrators gather outside the the gate in Tunis, Tunisia,…
از متن: قیس سعید، رئیس جمهوری تونس، با انحلال کابینه و برکناری نخست وزیر دارد تعهد دولت آمریکا به تداوم دموکراسی در تونس را محک می‌زند؛ تعهدی که در سال ۲۰۱۵، جو بایدن، در مقام معاون ریاست جمهوری، در دیدار با محمد باجی قائد سبسی، رئیس جمهوری اسبق تونس، بر آن تاکید کرده بود.
Iraqi Prime Minister Mustafa al-Kadhimi poses in his office during an interview with The Associated Press in Baghdad, Iraq,…
یک روزنامه‌نگار برجسته اماراتی در مقاله‌ای در نشریه‌ی معتبر آمریکایی «فورین پالیسی»، به نخست وزیر عراق توصیه می‌کند که در دیدار روز دوشنبه خود با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از ایالات متحده تضمین بخواهد که در مذاکرات خود با حکومت ایران، استقلال عراق را به گروگان نگیرد.
FILE PHOTO: A number of new generation Iranian centrifuges are seen on display during Iran's National Nuclear Energy Day in Tehran
یک کارشناس برجسته و با سابقه سیاست خاورمیانه،‌ به آمریکا توصیه می‌کند که برای بازداری حکومت ایران، بمب‌های کوه‌شکن در اختیار اسرائیل قرار دهد.
Iranian Khorgo underground ballistic missile site
اریک مندل، رئيس تشکل «شبکه اطلاعات سیاسی خاورمیانه» در مقاله‌ای در «هیل» نشریه‌‌‌ای که اخبار کنگره آمریکا را به طور عمده پوشش می‌دهد، به بررسی ابعاد آنچه خطر حکومت ایران برای جهان می‌خواند، پرداخته، و به رئیس جمهوری آمریکا توصیه می‌کند خطرات احیای برجام برای صلح و ثبات در خاورمیانه و جهان را در نظر بگیرد.
Khuzestan Protests
بابی گاش، ستون‌نویس مسائل خارجی در بلومبرگ، می‌نویسد در برابر اعتراض‌های فزاینده به معضل کمبود آب در ایران، مقامات دولت نمی‌توانند بهانه کنند که غافلگیر شده‌اند و کسی نمی‌توانست بحران را پیش‌بینی کند، چون خودشان آن را پیش‌بینی کرده بود. وی می‌افزاید که عیسی کلانتری، هنگامی که در سال ۲۰۱۵ وزارت کشاورزی را برعهده داشت، هشدار داده بود که کمبود آب ۵۰ میلیون نفر، برابر با ۶۰ درصد از مردم ایران را وادار خواهد کرد که کشور را ترک کنند.
Meeting of the JCPOA Joint Commission in Vienna
عضو یک لابی مذهبی صلح‌طلب در واشنگتن در مقاله‌ای در باره لزوم تداوم مذاکرات احیای برجام میان آمریکا با حکومت ایران، تاکید می‌کند که زمان برای آمریکا و ایران فرارسیده که در باره جنگ یا صلح تصمیم بگیرند.  
Simin Behbahani, as poet from Iran, attends a meeting on women's rights, Tehran, Iran, graphic element on gray
رنج یکی از مایه های اصلی شعرهای شاملو در اواخر دهه ۱۹۷۰ بود. دوره ای که فروغ دست هایش را در باغچه می کاشت، و بسیاری از شاعران نوپا در تقلید از او، اعضای مختلف بدن خود را در باغچه هایشان می کاشتند!
FILE - In this file photo dated 1990, Aramco refinery at Ras Tannura, Saudi Arabia. The price of oil surged Friday Jan. 3, 2020…
یک کارشناس خبرگزاری بلومبرگ با استفاده از «بررسی آماری انرژی جهان» شرکت نفت بریتانیا،‌ پیش‌بینی می‌کند که توافق اخیر بر سر افزایش سهمیه تولید میان اوپک و کشورهای تولیدکننده نفت غیراوپک، پایدار نخواهد ماند.
In this picture released by the official website of the office of the Iranian supreme leader, Supreme Leader Ayatollah Ali…
یک نشریه معتبر جناح محافظه‌کار آمریکا، طرح توطئه برای ربودن روزنامه‌نگار ایرانی-‌آمریکایی، مسیح علینژاد و دیگر اقدامات حکومت ایران را این گونه توصیف می‌کند که نظام ایران دارد دست دولت بایدن را که به سوی آن دراز شده، گاز می‌گیرد.
Leon Panetta headshot, former CIA Director and US Secretary of Defense, graphic element on gray
پانه‌‌تا می‌نویسد: «ما به بازماندگان قربانیان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر و تمام کسانی که در جنگ‌های بعد از آن جان باختند، وامدار هستیم که نگذاریم حادثه‌ مشابهی تکرار شود.»
مایکل روبین، پژوهشگر موسسه آمریکن انترپرایز، در مقاله‌ای در پایگاه اینترنتی ۱۹۴۵ هشدار می‌دهد که در کردستان عراق کودتایی به دور از چشم آمریکا برای منکوب کردن حکمرانی لاهور طالبانی در سلیمانیه در جریان است که نتیجه آن برای کردستان عراق و منافع آمریکا، زیان‌بار خواهد بود.  
U.S. President Biden speaks about U.S. withdrawal from Afghanistan at the White House in Washington
پیتر برگن، تحلیل‌گر امنیت ملی شبکه خبری سی‌ان‌ان، نائب رئیس اندیشکده «نیو امریکا»، و استاد در دانشگاه ایالتی آریزونا، در یادداشتی در تارنمای سی‌ان‌ان، سخنرانی پنج‌شنبه ١٧ تیرماه پرزیدنت بایدن در ارتباط با بازگرداندن سربازان آمریکایی از افغانستان را بدترین سخنرانی دوران ریاست جمهوری‌اش می‌خواند