ایران

الهام صمیمی دانشجوی بازداشت شده از سوی نیروهای امنیتی در ایران
گزارش‌ها حاکی است که الهام صمیمی، دانشجوی انسان شناسی دانشگاه تهران، روز دوشنبه ۳ آذر به وسیله نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
ویدا ربانی روزنامه نگار و عضو حزب اتحاد ملت ایران
گزارش‌ها حاکی است که ویدا ربانی، روزنامه نگار، روز دوشنبه سوم آذر ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است. 
School Hanging Suicide
در پی انتشار گزارش‌های متعدد از خودکشی دانش آموزان در شهرستان رامهرمز و تکذیب و تایید مقام‌های محلی، سرانجام استاندار خوزستان خودکشی ۶ دانش  آموز در این شهر را تایید کرد.
Mohammad Mosaed, Jurnalist, Activist
محمد مساعد، روزنامه‌نگار ایرانی، که با انتشار متن‌هایی در رابطه با قطعی اینترنت در اعتراضات آبان‌ ماه سال ۱۳۹۸ و انتقاد از عملکرد دولت در مقابله با ویروس کرونا دو بار بازداشت شده بود، به عنوان یکی از برندگان جایزه آزادی مطبوعات سال ۲۰۲۰ کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران معرفی شد.
Jamshid Sharmahd, Iran, Prisoner
دختر یک شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی زندانی در ایران می‌گوید با گذشت دست کم چهار ماه از «ربوده شدن» پدرش در خارج از مرزهای ایران و انتقال او به داخل کشور، هنوز از محل بازداشت و ارگان بازداشت‌کننده او اطلاعی ندارد و مقامات قضایی جمهوری اسلامی اجازه ملاقات و دسترسی به پرونده را به وکیل او نداده‌اند.
امیرسالار داودی، وکیل پایه یک دادگستری و عضو کانون وکلای مرکز
در شرایطی که بیش از دو سال از بازداشت امیرسالار داودی، وکیل دادگستری زندانی در ایران، در دفتر کارش توسط ضابطان دادگستری و انتقال او به زندان اوین می‌گذرد، سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید این وکیل دادگستری باید «بی‌درنگ آزاد شود.»
Un, Iran, human rights
کشورهای عضو سازمان ملل متحد در کمیته سوم مجمع عمومی این سازمان وضعیت حقوق بشر در ایران را مورد بررسی قرار داده‌اند و نسبت به  افزایش اجرای حکم اعدام در پرونده‌های سیاسی، اعدام نوجوانان، و اعتراف‌های اجباری ابراز نگرانی کرده‌اند.
Parviz Fattah | Mahmoud Alavi | محمود علوی | پرویز فتاح
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده از تحریم یک شبکه کلیدی تحت سرپرستی رهبر جمهوری اسلامی و تحریم شدن رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و وزیر اطلاعات رژیم ایران خبر داد. 
در حالی که سپیده قلیان، فعال مدنی، در حبس به سر می‌برد، جلسه دادگاه این فعال مدنی زندانی با شکایت یکی از خبرنگاران صداوسیما قرار است روز دوم آذر امسال برگزار شود.
Sajad Shahiri, Activist, Iran
در ادامه روند سرکوب فعالان مدنی، دگراندیشان، و مخالفان سیاست‌های رژیم حاکم بر ایران، دستگاه قضایی جمهوری اسلامی یک فعال مدنی آذربایجانی را به تحمل شش ماه زندان محکوم کرده است.