لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

تعطیلی بورس تهران، سینما و رویدادهای ورزشی؛ قطع اینترنت و اختلال در متروهای غرب تهران


بورس تهران
بورس تهران

به دنبال سانحه هوایی که منجر به‌مرگ ایراهیم رئیسی و هیات همراه او شد و براساس گزارش‌های رسانه‌های حکومتی؛ کلیه رویدادهای ورزشی، سینماها و بازار بورس تا زمان نامعلوم تعطیل اعلام و به گفته علیرضا سلیمی جلسات علنی مجلس نیز به هفته آینده موکول شد.

ساعتی پس از اعلام لغو جلسات علنی مجلس، هیات رئیسه مجلس با صدور اعلامیه‌ای خبر داد که «فردا جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.» براساس اعلام روابط عمومی مجلس؛ زمان برگزاری اختتامیه مجلس یازدهم و افتتاحیه مجلس دوازدهم تغییر نخواهد داشت.

همچنین شهروندان در شبکه ایکس از کندی اینترنت در تهران و قطع اینترنت همراه اول در رشت، قزوین و مشهد خبر دادند.

قطع سفرهای بین شهری در مسیرهای منطقه غرب تهران به گلشهر، که دراعتراضات سراسری نقش فعالی داشت، نیز هزاران نفر را سرگردان کرد. براساس گزارش رسانه‌های حکومتی؛ قطارهای مترو در مسیر تهران به گلشهر ومحدوده غرب تهران با ادعای «نقص فنی» متوقف شده‌اند.

تعطیلی رویدادها و اختلال در رفت‌و‌آمد شهری و اینترنت در حالی‌است که پلیس فتا و رئیس پلیس سایبری کشور اعلام کرد «با دقت تمام در حال رصد فضای مجازی هستیم» و شهروندان را تهدید کرد که «در شرایط کنونی و حساس» از انتشار محتواهایی که « احساسات عمومی» را «تحریک» کند باید «خودداری» کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، از ٣١ اردیبهشت ماه تمام بازارهای بورس تعطیل شد.

رضا عیوضلو، عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار علت آن را سانحه مرگ ابراهیم رئیسی و هیات همراه اعلام کرد و افزود: «برای روزهای آینده متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

همچنین طی اطلاعیه‌ای «از امروز تا اطلاع ثانوی همه سینماهای کشور تعطیل شدند و نمایش تمامی فیلم‌ها و تئاتر‌های کمدی و غیرکمدی نیز لغو شده است.»

در این اطلاعیه گفته شد که «مبلغ بلیت‌های کنسل شده به حساب کاربری سینماتیکت خریداران اضافه می‌شود.»

مناسبات ورزشی نیز که محل تجمع و ابراز شادی مردم است به‌مدت یک هفته تعطیل شد.

شروین اسبقیان، معاون وزارت ورزش و جوانان، اعلام کرد که بنا به‌دستور وزیر، مسابقات ورزشی این هفته لغو شد. او افزود که «برنامه جدید مسابقات از سوی ادارات کل استانی و فدراسیون‌ها اعلام خواهد شد.»

شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه نیز اعلام کرد که در حال حاضر اعزام قطار از ایستگاه صادقیه به گلشهر امکان پذیر نیست و در مسیر گلشهر به تهران (صادقیه) نیز قطارهای تندرو اعزام نمی‌شوند و مسافران باید از اتوبوس استفاده کنند.

براساس گزارش کانال روزنامه هم‌میهن، مسافران در خط تهران به گلشهر سرگردان شده‌اند. قطارهای تندرو از ایستگاه گلشهر به سمت تهران اعزام نمی‌شوند و در حال حاضر قطارهای داخل خط با سرعت بسیار کم در حال حرکت‌اند.

ساعاتی پیش خبر مرگ ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان، محمد علی آل‌هاشم، مالک رحمتی و دیگر سرنشینان پرواز هیات همراه رئیس دولت جمهوری اسلامی در رسانه‌های رسمی حکومت ایران منتشر شد.

از زمان انتشار خبر سانحه برای ابراهیم رئیسی و هیات همراه، کاربران ایرانی در رسانه‌های مجازی به این موضوع واکنش گسترده‌ای نشان دادند. مخالفان حکومت از این موضوع با نوشته‌هایی همراه طعنه و طنز ابراز خرسندی کردند و حامیان حکومت نیز با نوشته‌های «حماسی» به مرگ جمعی از مقامات جمهوری اسلامی پرداختند.

XS
SM
MD
LG