لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

صدور حکم «حبس طولانی» برای امیر تتلو؛ وکیل پرونده از ابلاغ حکم به متهم خبر داد


آخرین جلسه دادگاه امیرحسین مقصودلو (تتلو)
آخرین جلسه دادگاه امیرحسین مقصودلو (تتلو)

محمد غمخوار، خبرنگار حوادث در ایران با انتشار ویدئویی به نقل از وکیل امیرحسین مقصودلو (امیر تتلو) از صدور حکم دادگاه علیه این متهم خبر داد.

در این گزارش جزئیات حکم صادر شده اعلام نشده اما به گفته الهام رحیمی‌فر، وکیل متهم، دادگاه برای او «حبس‌های کوتاه مدت و طولانی مدت و مجازات‌ها تبعی و تکمیلی» صادر کرده است.

رحیمی‌فر در این مصاحبه اعلام کرده که «هنوز تصمیم» گرفته نشده که آیا به حکم صادر شده اعتراض شود و پرونده به دادگاه تجدیدنظر برود یا خیر.

ساعتی پس از اعلام این خبر، وب‌سایت «فراروز» به نقل از یک «منبع آگاه» جزییاتی از حکم صادر شده را منتشر کرد.

بر این اساس امیرحسین مقصودلو توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران بابت اتهام «تشویق مردم به فساد و فحشا» به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام «دعوت مردم به قمار» به ۲ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی مغایر و مخل شرع مقدس اسلام» به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

بنابر نوشته فراروز، تتلو پرونده‌ای هم بابت اتهام «سب‌النبی» و «توهین به مقدسات» در دادگاه کیفری یک استان تهران داشت که از بابت اتهام سب‌النبی تبرئه و از بابت اتهام توهین به مقدسات به ۳ سال حبس محکوم شده است.

احکام صادره حکم بدوی هستند و در مدت زمان ۲۰ روز قابل اعتراض در دادگاه تجدیدنظر.

آخرین جلسه دادگاه امیرحسین مقصودلو، روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت به ریاست ایمان افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری میزان، متعلق به قوه قضائیه، این خواننده زندانی در آخرین جلسه دادگاه بار دیگر ابراز پشیمانی کرده و گفته است: «به خاطر اشتباهاتی که داشتم معذرت‌خواهی می‌کنم.»

بنا بر گزارش رسانه‌های داخلی، امیرحسین مقصودلو در جلسه پیشین دادگاه هم بابت «اشتباهاتش» ابراز ندامت کرده بود.

الهام رحیمی‌فر، وکیل تتلو، پیش از این در گفتگو با وب‌سایت «انصاف نیوز» از صدور حکم موکلش ظرف یک هفته خبر داده و پیش‌بینی کرده بود که «توبه» موکلش در حکم دادگاه اثرگذار باشد.

رحیمی‌فر در بخشی از دفاعیاتش ادعا کرده که «دولت‌های متخاصم برای استفاده ابزاری از امثال امیرحسین مقصودلو فرش قرمز پهن کرده‌اند.» او توضیح بیشتری دراین‌باره نداده بود.

اتهامات امیرحسین مقصودلو (تتلو) از جمله «تشویق نسل جوان به فساد و فحشا»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «دائر کردن سایت شرط بندی برای قمار و تشویق دیگران به آن»، «مصرف مواد مخدر»، «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور با توصیه به هواداران» و «فعالیت آموزشی و تبلیغی مغایر شرع اسلام» عنوان شده است.

به گزارش میزان، این خواننده در آخرین جلسه دادگاه گفته: «قصدم ترویج موادمخدر نبود، می‌خواستم برای کسانی که آلوده به مشروبات الکی و مواد مخدر هستند جایگزین گیاهی معرفی کنم تا ضرر کمتری داشته باشد که این اشتباه بوده و اشتباهم را می‌پذیرم.»

در حالی‌که مسئولان قوه قضائیه از تشکیل پرونده‌های متعدد علیه «تتلو» خبر داده‌اند برخی رسانه‌ها هم گزارش‌هایی درباره شاکیان خصوصی این خواننده منتشرکرده‌اند.

مقصودلو در پی شکایت کنسولگری جمهوری اسلامی در استانبول، روز ۱۵ آذر ۱۴۰۲ در ترکیه بازداشت و به مقامات حکومت ایران تحویل داده شد.

تتلو، متولد ۱۳۶۶ در تهران، از نخستین خوانندگان زیرزمینی ایران به شمار می‌رود که در دهه هشتاد و نود خورشیدی به شهرت رسید.

این خواننده به دلیل خالکوبی‌های متعدد، پوشش نامتعارف، ‌و محتوای جنجالی ترانه‌ها، ‌ویدئوها، و مطالب منتشرشده‌اش در شبکه‌های اجتماعی، از خواننده‌های پرحاشیه ایرانی محسوب می‌شود.

حمایت او از ابراهیم رئیسی در زمان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ و انتشار فیلم ملاقات آنها بازتاب گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

XS
SM
MD
LG