لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۰

دکتر تیلور سوئیفت؛ مدرک افتخاری دانشگاه نیویورک به ستاره موسیقی پاپ اهدا شد


 تیلور سوئیفت
تیلور سوئیفت

تیلور سوئیفت خواننده آمریکایی، ستاره موسیقی پاپ، و برنده چندین جایزه گرمی، چهارشنبه مدرک دکترای افتخاری هنرهای زیبا از دانشگاه نیویورک دریافت کرد.

او که به عنوان مهمان ویژه برای سخنرانی در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان این دانشگاه به استادیوم ورزشی تیم بیسبال «یانکی» دعوت شده بود، هنگام دریافت مدرک افتخاری خود به شدت از سوی حاضرین تشویق شد.

تیلور سوئیفت که شور و هیجان زیادی برای شرکت در این مراسم داشت، به حاضرین گفت که هرگز نتوانسته است یک تجربه معمولی در دانشگاه داشته باشد.

این خواننده با اشاره به اینکه فقط تا کلاس دهم به دبیرستان دولتی رفته است، گفت که پس از آن تحصیلاتش را در منزل ادامه داد و به دلیل سفرهای زیاد، تکالیفش را در کف ترمینال‌ فرودگاه‌ها به پایان می‌رساند.

تیلور سوئیفت فعالیت‌های هنری خود را از پانزده سالگی و با حضور در ایستگاه‌های رادیویی مختلف در آمریکا آغاز کرد. او تاکنون بیش از صد میلیون آلبوم فروخته است و نخستین زنی است که سه بار موفق به دریافت جایزه گرمی بهترین آلبوم موسیقی سال شده است.

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در آمریکا معمولا در مراسم فارغ‌التحصیلی، از چهره‌های موفق و مشهور دعوت می‌کنند تا با ایراد سخنانی الهام‌بخش، مشوق دانشجویان یا دانش‌آموزانی باشند که دوره تحصیلی خود را با موفقیت به پایان رساندند.

تیلور سوئیفت به فارغ‌التحصیلان سال ۲۰۲۲ دانشگاه نیویورک گفت که در جایگاهی نیست که به آنها بگوید که چه کاری انجام دهند ولی تجربیات زندگی خود را از هنگامی که برای رسیدن به رویاهای خود در این حرفه تلاش می‌کرد با آنها به اشتراک می‌گذارد.

او در ادامه افزود که «هرگز از تلاش کردن خجالت نکش، تلاش نکردن یک افسانه است.»

تیلور سوئیفت به دانشجویان یادآور شد که اشتباه کردن اجتناب‌ناپذیر است ولی باید از تجربیات تلخ و ناگوار درس گرفت و انعطاف‌پذیر بود.

این خواننده به فارغ‌التحصیلان گفت که افتخار می‌کند که در چنین مراسمی سهیم است و از آنها دعوت کرد تا همراه با یکدیگر به رقص ‌و پایکوبی بپردازند.

XS
SM
MD
LG