لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۴

کنسرت ویژه‌ اپرای «متروپولیتن» نیویورک درحمایت از اوکراین


اپرای «متروپولیتن» نیویورک مزین به پرچم اوکراین
اپرای «متروپولیتن» نیویورک مزین به پرچم اوکراین

اپرای «متروپولیتن» نیویورک برای حمایت از اوکراین و کمک به مردم این کشور، یک کنسرت ویژه برگزار کرد.

این برنامه با استقبال زیادی از سوی هنردوستان همراه شد و عواید حاصل از آن به سازمان‌های خیریه‌ای که در رابطه با اوکراین فعال هستند، اهدا شد.

اپرای متروپولیتن با اهتزاز پرچم‌های بزرگ اوکراین در محوطه بیرونی مرکز هنری لینکلن، و تزئین صحنه داخلی تالار، همبستگی خود را با مردم این کشور نشان داد.

کنسرت با نواختن سرود ملی اوکراین آغاز شد و لباس تمامی هنرمندان حاضر در صحنه، مزین به روبانی به رنگ‌های آبی و زرد، پرچم اوکراین، بود.

برخی از حاضرین که اوکراینی بودند، از طریق تلفن‌های همراه خود بخش‌هایی از این کنسرت ویژه را برای اعضای خانواده و دوستان خود که در اوکراین زیر گلوله‌باران نیروهای روسی هستند، پخش کردند.

این کنسرت از طریق تعدادی از ایستگاه‌های رادیویی در جهان از جمله رادیوی ملی اوکراین، بصورت زنده پخش شد.

اپرای «متروپولیتن» نیویورک
اپرای «متروپولیتن» نیویورک

یکی از مهمانان برنامه، سرگئی کیسلیتا، سفیر اوکراین در سازمان ملل متحد بود که به شدت از سوی تماشاگران و هنرمندان تشویق شد.

بیش از ۳۶۰۰ بلیت ۲۵ دلاری این کنسرت در عرض ده دقیقه فروخته شد. برگزارکنندگان این کنسرت همچنین می‌گویند که آنها کمک‌های نقدی قابل توجهی نیز از طریق کاربران اینترنتی دریافت کرده‌اند.

پیتر گِلب، مدیر اپرای متروپولیتن که هفته گذشته، آنا نتربکو خواننده روسی را، به دلیل امتناع او از محکومیت ولادیمیر پوتین از اجراهای این گروه کنار گذاشت نیز مورد تشویق حضار قرار گرفت.

او‌ در سخنانی، ضمن قدردانی از مقاومت مردم «سرافراز» اوکراین علیه بی‌عدالتی، ویرانی، و مرگ، همبستگی تمامی اعضای اپرای متروپولیتن با آنها را اعلام کرد.

تهاجم روسیه به اوکراین با اعتراضات بسیاری در جهان مواجه شده است و علاوه بر اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی، مسکو را در انزوای فرهنگی، هنری، و ورزشی گسترده‌ای قرار داده است.

XS
SM
MD
LG