لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۳

بونو در شهر کی‌یف؛ «نمایش همبستگی» با مردم اوکراین در ایستگاه مترویی که به پناهگاه تبدیل شده است


بونو خواننده مشهور «یو۲» همراه با اِدج، گیتارنواز این گروه موسیقی راک با اجرای غیرمنتظره‌ای در یکی از ایستگاه‌های متروی شهر کی‌یف در اوکراین، طرفداران خود را غافلگیر کردند.

بونو که به دعوت ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به این کشور سفر کرده است، در ایستگاه مترویی که به دلیل تهاجم نظامی روسیه به پناه‌گاهی برای شهروندان تبدیل شده است، تعدادی از آهنگ‌های محبوب گروه را بصورت ساده و آکوستیک اجرا کرد.

او در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به دعوت شخصی زلنسکی از او، گفت که آنها برای نشان دادن همبستگی خود با اوکراین به کی‌یف سفر کردند.

نشریه تحلیلی-سیاسی «پولتیکو» گزارش کرد که در این اجرای غافلگیرکننده، یک خواننده محلی نیز با لباس نظامی ارتش اوکراین، بونو و ادج را همراهی کرد.

بونو یکی از خوانندگان مشهوری است که چندی پیش در کارزار جهانی سازمان «گلوبال سیتی‌زن» درحمایت از قربانیان جنگ اوکراین، نیز مشارکت کرد.

ولودیمیر زلنسکی اخیرا با انتشار پیام ویدئویی در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی، این کارزار جهانی موثر را ستود.

به گزارش پولتیکو، اعضای گروه یو۲ در این سفر، از چند نقطه دیگر اوکراین از جمله شهر جنگ‌زده «بوچا» دیدن کردند.

نیروهای روسیه اواخر آوریل از این شهر در شمال غربی کی‌یف عقب نشینی کردند ولی ویرانی‌ها و خسارات فراوانی بر جای گذاشتند، و به ارتکاب جنایات جنگی و قتل علم غیرنظامیان متهم شده‌اند. روسیه ضمن رد این اتهامات، ادعاهای مطرح شده را جعلی خوانده است.

اجرای بونو ۶۱ ساله در کی‌یف بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری، و شبکه‌های اجتماعی به ویژه در میان کاربران اوکراینی داشت.

او به تماشاگران این کنسرت کوچک گفت که‌ «مردم اوکراین نه‌ تنها برای آزادی خود، بلکه برای آزادی همه دوستداران آزادی می‌جنگند.»

این خواننده ایرلندی‌تبار در ادامه افزود که «همه ما دعا می‌کنیم که شما بزودی از بخشی از این صلح لذت ببرید.»

از هنگام تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، هنرمندان، ورزشکاران، و چهره‌های مشهور بسیاری با روش‌های مختلف حمایت خود را از مردم اوکراین اعلام کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG