لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۱

نماهنگی به مناسبت روز جهانی زن: «برخیز عزیز من» ادای احترام به زنان جهان است


کتی ایواوغلی، خواننده ایرانی ساکن اسپانیا
کتی ایواوغلی، خواننده ایرانی ساکن اسپانیا

یک خواننده ایرانی ساکن اسپانیا به مناسبت هشتم مارس، روز جهانی زن، نماهنگ جدیدی را منتشر کرده است.

کتی ایواوغلی می‌گوید این اثر را که «برخیز عزیز من» نام دارد به تمامی زنان جهان که هر روز از بی‌عدالتی رنج می‌برند تقدیم کرده است. او به ویژه به زنان افغان «که اساسی‌ترین حقوق آنها به صورت مکرر به ظالمانه‌ترین روش‌ها نقض می‌شود» اشاره می‌کند.

این خواننده ایرانی به صدای آمریکا می‌گوید، وقتی این شعر را دریافت کرد، بسیار تحت تأثیر قرار گرفت، زیرا درباره ظلم و ستمی است که به زنان می‌شود و در عین حال از آنها می‌خواهد که بی‌تفاوت نباشند و قدمی در این زمینه بردارند. او می‌گوید همین باعث شد که این ترانه را اجرا کند تا بتواند پیام آن را به گوش عده‌ای بیشتری برساند.

کتی ایواوغلی با اشاره به این که این شعر در دورانی سروده شد که شاهد رویدادهای غم‌انگیز افغانستان بودیم و فجایع زیادی علیه زنان این کشور اتفاق افتاد، از زنان می‌خواهد که فقط قربانی نباشند و خشم، نفرت، و ناراحتی خود را در مسیر درستی هدایت کنند و آینده بهتری را بسازند.

ترانه موزیک ویدیوی «برخیز عزیز من» را مهوش ثابت سروده و موسیقی آن توسط بابک فرخی ساخته شده است. این نماهنگ به کارگردانی مافر آقایی در اطراف شهر بارسلون اسپانیا فیلم‌برداری شده است و تعدادی از زنان غیر ایرانی نیز در بخش‌هایی از آن دیده می‌شوند.

کتی ایواوغلی می‌گوید که این زنان از ملیت‌، نژاد، و ادیان مختلف، شور و اشتیاق زیادی برای شرکت در این پروژه داشتند تا با حضور در این موزیک‌ویدئو همبستگی خود را با زنان جهان نشان دهند.

خانم ایواوغلی این ترانه را «ادای احترام به زنان جهان» می‌داند و می‌گوید که امیدوار است که این پروژه موسیقایی الهام‌بخش بسیاری از زنان باشد تا برای پایان دادن به بی‌عدالتی‌ها در جهان تلاش کنند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG