لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۱

نماهنگ جدید شیرین مجد؛ تابوشکنی درباره بچه‌‌دار شدن و سقط جنین


شیرین مجد
شیرین مجد

شیرین مجد، خواننده ایرانی اپرا و موسیقی کلاسیک غربی که ساکن استرالیا است، موزیک ویدئو یا نماهنگ جدیدی را به زبان انگلیسی منتشر کرد.

این اثر «دوباره و هنوز» (Agian And Still) نام دارد و بخشی از پروژه بزرگی محسوب می‌شود که شیرین مجد از چندی پیش آغاز کرده است.

شیرین مجد به صدای آمریکا می‌گوید که حدود سه سال است روی پروژه‌ای با عنوان «هویت دزدیده‌شده» کار می‌کند. این پروژه برگرفته از داستان‌های واقعی زنانی است که تجاوز، تبعیض‌های جنسیتی، تابوهای فرهنگی، و خشونت خانگی را تجربه کردند، ولی بر این مشکلات فائق آمدند و در حال حاضر افراد موفقی در جامعه هستند.

او در ادامه می‌افزاید که موزیک ویدئوی جدید، روایت دوم از همین پروژه بزرگ است که به موضوع بچه‌دار شدن و سقط جنین می‌پردازد.

شیرین مجد با اشاره به این که در زندگی شخصی خود چنین تجربه‌ای را داشته است، می‌گوید که راجع به این موضوعات به ندرت در جامعه صحبت می‌شود و انتشار این اثر نوعی تابوشکنی است.

این هنرمند ایرانی تأکید می‌کند که بچه‌دار شدن و سقط جنین بر زندگی زنان تاثیر عظیمی می‌گذارد و باید به بیان شرایط عاطفی، جسمی، و روحی این دوران پرداخت و بیشتر آگاهی‌رسانی کرد.

شیرین مجد در ادامه می‌گوید که او و همسرش در اوایل دهه سوم زندگی خود در حالی که قصد بچه‌دار شدن نداشتند، تحت تأثیر سخنان اطرافیان و برخی‌ نظراتی که در این رابطه در جامعه وجود دارد، وارد مسابقه‌ای شدند که تنها هدف آن برنده شدن بود، ولی بعد به این‌ نتیجه رسیدند که نمی‌خواهند فرزندی داشته باشند.

شیرین مجد در ادامه می‌گوید که موزیک ویدئوی جدید به بیان همین داستان می‌پردازد و روایت موسیقایی او از این تجربه شخصی به عنوان یک زن است.

این قطعه سروده کندرا کلر است و موسیقی آن را بصیر فقیه‌نصیری ساخته است. شیرین مجد در این پروژه با گروهی از هنرمندان ایرانی و استرالیایی، از جمله فروغ یاوری به عنوان کارگردان موزیک‌ویدئو، همکاری داشته است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG