لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۰

پخش مراسم اهدای جوایز «موسیقی کانتری» آمریکا از یک شبکه اینترنتی


کری آندروود و جیسون آلدین
کری آندروود و جیسون آلدین

مراسم اهدای جوایز موسیقی «کانتری» آمریکا برای نخستین بار از طریق یک شبکه اینترنتی پخش شد؛ ابتکاری که می‌تواند آینده صنعت موسیقی را دگرگون کند.

پنجاه‌وهفتمین دوره این مراسم در شهر لاس وگاس، دوشنبه هفتم مارس به صورت زنده از طریق «آمازون پرایم» پخش شد و مشترکان این شبکه اینترنتی، برنامه را بدون آگهی‌های تبلیغاتی تماشا کردند.

اجرای مراسم را دالی پارتون ۷۶ ساله، خواننده و نماد موسیقی کانتری آمریکا که تاکنون موفق به دریافت سیزده جایزه از این رویداد مهم هنری شده است، برعهده داشت.

دالی پارتون
دالی پارتون

مورگن والن از برنده‌های بزرگ این دوره بود که جایزه بهترین آلبوم سال موسیقی کانتری را دریافت کرد. او سال گذشته به دلیل انتشار فیلمی از سخنان نژادپرستانه خود از این مراسم کنار گذاشته شده بود.

مورگن والن
مورگن والن

مورگن والن نامزد سه جایزه بود، ولی فقط یک بار برنده شد و از معدود برندگانی بود که روی صحنه به هنرنمایی نپرداخت.

میراندا لامبرت از چهره‌های موفق دیگر بود که صاحب جایزه بهترین هنرمند سال شد. او که برای یک پروژه کاری به لندن رفته است، نتوانست این جایزه را شخصا دریافت کند و با ارسال یک پیام ویدئویی با حاضرین سخن گفت.

کارلی پیرس و کریس اسپلتون به ترتیب برنده جوایز بهترین هنرمند زن و مرد سال موسیقی کانتری شدند.

جیسون آلدین و کری آندروود برای ترانه مشترک «اگر دوستت نداشتم»، جایزه بهترین تک آهنگ سال را دریافت کردند. لینی ویلسون نیز موفق به دریافت بهترین آهنگ سال شد.

کری آندروود و جیسون آلدین
کری آندروود و جیسون آلدین

مراسم این دوره ضمن اشاره به برخی رویدادهای ناخوشایند جهانی حال و هوای خوشی داشت و یک ضیافت بزرگ موسیقایی بود.

متیو رمزی خواننده «اولد ‌دامینیون» هنگام دریافت پنجمین جایزه متوالی این گروه موسیقی کانتری، با اشاره به حمله روسیه به اوکراین گفت که «احساس عجیبی» دارد چون همه حاضران در مراسم برای رسیدن به رویاهای خود می‌جنگند ولی افرادی در جهان هستند که برای زنده ماندن می‌جنگند.

کریس اسپلتون
کریس اسپلتون

یکی از لحظات تأثیرگذار برنامه، اظهارات جیسون آلیدین و کریس اسپلتون درباره حادثه تیراندازی سال ۲۰۱۷ در لاس وگاس بود.

در جریان کنسرت آنها در فضای باز، مرد ۶۴ ساله‌ای از پنجره اتاق یکی از هتل‌ها به‌ روی تماشاگران آتش گشود و شصت نفر را کشت.

جیسون آلدین به قربانیان ادای احترام کرد و کریس اسپلتون به یاد آنها ترانه‌ای خواند.

کری آندروود
کری آندروود

آمازون پرایم که اخیرا با پخش زنده رویدادهای ورزشی موفق به جذب تماشاگران زیادی شده است، تلاش می‌کند تا مراسم هنری را نیز پوشش دهد.

این مراسم با استفاده از دوربین‌های متعدد و به شیوه رویداهای ورزشی فیلمبرداری شده بود.

تماشاگران برنامه را بدون پیام‌های بازرگانی تماشا کردند و فقط چند آگهی‌ محصولات این شبکه اینترنتی در فواصل اجراها پخش شد.

[منبع: آسوشیتدپرس]

XS
SM
MD
LG