لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۲۷

حسین الله کرم: دادستان اشد مجازات را برای سعید طوسی تقاضا کند


قرآن خوانی سعید طوسی در بیت رهبر جمهوری اسلامی
قرآن خوانی سعید طوسی در بیت رهبر جمهوری اسلامی

خبرگزاری کار ایران گزارش داده است که شورای هماهنگی حزب الله، و حسین الله اکرم دبیر هماهنگی این شورا از دادستان خواسته اند که «اشد مجازات» را برای سعید طوسی خواستار شود.

سعید طوسی قاری قرآنی است که بخش فارسی صدای آمریکا برای نخستین بار گزارش داد که پرونده ای علیه او به اتهام تجاوز جنسی به چند شاگرد نوجوان پسر در قوه قضاییه شکل گرفته است اما با نفوذ مقامات ارشد جمهوری اسلامی به نفع سعید طوسی، این پرونده تاکنون به نتیجه نرسیده است.

حسین الله اکرم در بیانیه ای که خبرگزاری ایلنا آن را گزارش داده، می نویسد: «بى‌تردید رسیدگى به این پرونده مانند دیگر پرونده‌ها در قوه قضائیه به نتیجه خواهد رسید اما لازم است مدعى‌العموم علاوه بر درخواست اشد مجازات براى طوسى، در دفاع از مکیت اسلام و قرآن و دفتر رهبرى، پرونده دیگرى علیه حامیان وى تشکیل دهد زیرا کلاس‌هاى قرآن در محله‌ها و مساجد با کاهش حضور نوجوانان روبروست و خانواده‌هاى تحت تاثیر مطالب فوق‌الذکر ممانعت دارند.»

او گفته: «دشمن مى‌کوشد با ارتباط دادن موضوع به دفتر رهبرى، علاوه بر وهن اسلام، محبوبیت رهبرى را کاهش دهد.»

شاکیان سعید طوسی به صدای آمریکا گفته اند که مسئولان دفتر آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران از جمله کسانی هستند که به نفع سعید طوسی در پرونده قضایی تجاوز جنسی به قاریان نوجوان پسر دخالت کرده اند.

سعید طوسی وابسته به شورای عالی قرآن است و می گوید به نوجوان تجاوز جنسی نکرده است. شورای عالی قرآن با دستور آیت الله خامنه ای تشکیل شده است و هدفش از جمله حمایت از برنامه های مربوط به قرآن است. حسین الله کرم مطلب اینستگرامی خود را ابتدا با تصویری از سعید طوسی که روی آن خطوط قرمز به شکل ضربدر کشیده شده بود، منتشر کرد اما بعدا آن را حذف و با مطلب دیگری جایگزین کرد.

مروری بر جزئیات پرونده سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG