لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

جوابیه سعید طوسی، قاری قرآن بیت رهبری به اتهام تجاوز جنسی


سعید طوسی با انتشار جوابیه‌ای در خبرگزاری قرآن ایران، موضوع شکایت شاگردانش از خود را «توطئه صدای آمریکا» نامید. این قاری معروف قرآن که رابطه نزدیکی با دفتر رهبر جمهوری اسلامی دارد، متهم است که به تعدادی از نوجوانانی که برای یادگیری قرآن به او مراجعه کرده بودند، تعرض جنسی کرده است.

محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به حاج سعید طوسی در جوابیه خود نوشته که در این موضوع قصد سکوت داشته، اما «با ورود شبکه ماهواره‌ای صدای شیطان بزرگ آمریکا به این موضوع، شبکه‌ای که خود مأمور ترویج فحشا در جوامع اسلامی است و اشاعه اکاذیب و نشر اتهامات ناجوانمردانه به این حقیر و ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی» تصمیم به پاسخگویی گرفته است.

او ضمن تکذیب ارتکاب تعرض جنسی مستندات ارائه شده در برنامه صفحه آخر صدای آمریکا را «سراسر کذب و جعلی» خوانده است.

این قاری معروف قرآن همچنین از واکنش معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایراد گرفته و نوشته که «مباد با صدور بیانیه های دو پهلو آب به آسیاب دشمن بریزند.»

پخش برنامه صفحه آخر صدای آمریکا و گفت‌وگو با یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی، موج گسترده‌ای به دنبال داشت و محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به آن واکنش نشان داد.

آقای حشمتی انتشار این خبر در رسانه‌های ایران را « مصداق اشاعه فحشاء» دانسته، اما از ریاست قوه قضائیه ایران خواسته است تا رسیدگی به این پرونده را در اولویت قرار دهد.

برنامه کامل صفحه آخر درباره این قاری

مروری بر جزئیات سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG