لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۷

لرزه در ایران درپی طرح اتهام آزار جنسی علیه یک قاری سرشناس قرآن


خلاصه مقاله سعید کمالی دهقان در روزنامه گاردین

اتهامات رسوایی برانگیز علیه سعید طوسی، قاری نمونه قرآن، مبنی بر سوء استفاده جنسی از چند نوجوان ۱۲ تا ۱۳ ساله تابویی را در جامعه ایران در کانون توجه عمومی قرار داده است. محمد گندم نژاد طوسی معروف به سعید طوسی، قاری بین المللی قرآن، بارها در مراسم ویژه در برابر رهبر جمهوری اسلامی به تلاوت قرآن پرداخته است.

ادعاهای شاکیان ابتدا به شکلی گسترده در رسانه های اجتماعی و وبسایت آمدنیوز انعکاس پیدا کرد. بعضی از قربانیان پس از گذشت سال ها از رسیدگی به شکایت شان و بی اعتنایی قوه قضاییه در گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا مساله را رسانه ای کردند.

سکس در ایران همچنان یک تابو است و مباحثات عمومی جدی در باره مساله رضایت در رابطه جنسی یا حمایت از کودکان در مدارس یا در خانواده ها در برابر روابط جنسی ناخواسته انجام نمی گیرد.

در ایران روابط جنسی با رضایت زن و مرد مجرد ممنوع است، اما روابط جنسی بین هم جنس ها رایج است و بسیاری همجنسگرایی را به اشتباه با بچه بازی که رابطه مرد بزرگسال با کودکان است را یکی می دانند. قوه قضاییه ایران با لواط دانستن هر دو به پیچیدگی مساله افزوده است.

مروری بر جزئیات سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، در هشداری به قربانیان در پرونده سعید طوسی گفته است آن هایی که با «رسانه های معاند» همکاری کرده اند «باید به عنوان معاونت در جرم تحت تعقیب قرار بگیرند تا مرز بین انقلاب و ضد انقلاب مشخص شود.»

برنامه کامل صفحه آخر درباره این قاری

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG