لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۶

ادعای خبرگزاری فارس: یک شاکی سعید طوسی از مصاحبه با صدای آمریکا پشیمان است


در ادامه تلاش‌های خبرگزاری فارس برای زیر سوال بردن افشای پرونده سعید طوسی، این خبرگزاری متعلق به سپاه، اقدام به انتشار فایل صوتی منتسب به یکی از شاکیان کرده که اگرچه خواستار پیگیری پرونده است اما از مصاحبه با «صدای آمریکا» عذرخواهی کرده است.

خبرگزاری فارس روز دوشنبه ۱۰ آبان گزارش داده که یکی از شاکیان پرونده که «صوت گفت‌وگویش از شبکه معاند VOA پخش شده» با انتشار نامه و فایل صوتی، از این اقدام عذرخواهی کرده و گفته که هدف از پیگیری پرونده سعید طوسی، « ضربه زدن به نظام و رهبری و قرآن» بوده است.

در این نامه آمده است: « توسط یکی از شاکیان پرونده (آقای س) تحریک شده و ندانسته با فردی به ظاهر ایرانی که خود را مدافع حقوق نوجوانان معرفی کرده بود صحبت کردم و در کمال تعجب، بعد از پخش صدایم از رسانه معاند متوجه بیگانه بودن و خبرنگار بودنش شدم و آن موقع متوجه شدم که پشت این شعار به ظاهر زیبای مدافع حقوق نوجوانان دامی برای من و قرآن دوستان نهفته شده است.»

محمد گندم‌نژاد طوسی معروف به حاج سعید طوسی، قاری سرشناس قرآن متهم به تعرض جنسی به شاگردان نوجوان است و پرونده قضایی او در تاریخ ۲۳ مهر ماه برای اولین بار توسط صدای آمریکا رسانه‌ای شد.

افشای این پرونده بازتاب فراوانی داشت تا جایی که سخنگوی قوه قضائیه نیز رسیدگی به اتهامات سعید طوسی را تایید کرد و گفت که در این پرونده برای شکایت «اعمال منافی عفت، حکم قرار منع تعقیب صادر و قطعی شده» است، اما رسیدگی به اتهام «تشویق به فساد» همچنان ادامه دارد.

آقای طوسی ابتدا با انتشار نامه‌ای موضوع شکایت شاگردانش از خود را «توطئه صدای آمریکا» نامید اما سپس در گفت‌وگو با مهدی فلاحتی در برنامه «صفحه آخر» توضیح داد که افشاگری انجام شده در مورد او باعث شده تا در زندگی روزمره خود هم دچار مشکل شود.

مروری بر جزئیات پرونده سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

سعید طوسی همچنین عنوان کرد: «در ایران حیثیتی برای ما نمانده است. البته آبرو و عزت دست خداست اما من الان می‌خواهم بروم سر کوچه نان بخرم اذیت می‌شوم.»

پیش از این خبرگزاری فارس نامه‌ای منتسب به یکی از شاکیان پرونده منتشر کرده بود که در آن از رئیس قوه قضائیه خواسته شده تا به این پرونده رسیدگی کند اما در عین حال گفت‌وگوی سایر شاکیان با «صدای آمریکا» را که باعث رسانه‌ای شدن این پرونده شده، محکوم کرده‌اند.

جزئیات بیشتر از این پرونده جنجالی از جمله گفت‌وگو با سعید طوسی را می‌توانید در آخرین برنامه «صفحه آخر» صدای آمریکا ببینید و بشنوید:

صفحه آخر ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ : اسناد تازه ای از پرونده سعید طوسی و ابعاد بین المللی شدن پرونده
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:54:00 0:00

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG