لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۵

رئیس قوه قضائیه ایران: دستور مختومه شدن پرونده سعید طوسی را ندادم


رئیس قوه قضائیه ایران بدون نام بردن از سعید طوسی، به این پرونده جنجالی واکنش نشان داد و گفت که او دستور «مختومه» شدن پرونده را نداده است.

سعید طوسی، قاری سرشناس قرآن که رابطه نزدیکی با دفتر رهبر جمهوری اسلامی دارد، متهم است که به تعدادی از نوجوانانی که برای یادگیری قرآن به او مراجعه کرده بودند، تعرض جنسی کرده است.

۲۳ مهرماه برنامه «صفحه آخر» صدای آمریکا با چند نفر از شاکیان پرونده این قاری بیت رهبری گفت و گو کرد که آنها ادعا کردند رئیس قوه قضاییه با دستور رهبر پرونده اتهامات این قاری را مختومه کرده است.

آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران روز دوشنبه ۳ آبان در جلسه مسئولان عالی قضایی بدون نام بردن از سعید طوسی مدعی شد که در مورد برخی پرونده‌ها «دروغ های عجیب و غریب» منتشر شده است: «یک پرونده را رسانه ای می کنند و با طرح مطالب کذب نسبت‌های دروغ به رهبری و رئیس قوه قضائیه و نظام قضایی کشور می‌دهند.»

او همچنین مختومه شدن پرونده با دستور رئیس دستگاه قضایی را تکذیب کرد و توضیح داد: «رئیس قوه قضائیه اختیار قانونی برای مختومه کردن پرونده ندارد و هیچگاه هم چنین عملی واقع نشده است.»

مروری بر جزئیات سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

پیش از این سخنگوی قوه قضائیه رسیدگی به اتهامات سعید طوسی را که در تاریخ ۲۳ مهر ماه برای اولین بار توسط صدای آمریکا رسانه‌ای شد، تایید کرده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوم آبان اعلام کرد که در این پرونده برای شکایت «اعمال منافی عفت، حکم قرار منع تعقیب صادر و قطعی شده» است اما رسیدگی به اتهام «تشویق به فساد» همچنان ادامه دارد.

پس از رسانه‌ای شدن شکایت از قاری سرشناس قرآن، محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به حاج سعید طوسی در جوابیه‌ای همه اتهامات را تکذیب کرد و موضوع شکایت شاگردانش از خود را «توطئه صدای آمریکا» نامید.

برنامه کامل صفحه آخر درباره این قاری

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG