لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۹

نامه منتسب به یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی: مسئولان تعلل کرده‌اند


خبرگزاری فارس نامه‌ای منتسب به «یکی از سه شاکی اصلی» سعید طوسی، قاری متهم به تجاوز جنسی منتشر کرده که در آن از رئیس قوه قضائیه خواسته شده تا به این پرونده رسیدگی کند. این خانواده همچنین گفت‌وگوی سایر شاکیان با «صدای آمریکا» را که باعث رسانه‌ای شدن این پرونده شده، محکوم کرده‌اند.

در نامه‌ای که از سوی خبرگزاری فارس در چهارشنبه ۵ آبان منتشر شده، چندین بند به مسائلی مانند اعتقاد به «حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران» و رهبری آیت‌الله خامنه‌ای اختصاص پیدا کرده اما تاکید شده که اصل شکایت پا برجاست و از «تعلل و کم لطفی چندین ساله مسئولان مرتبط با این پرونده» گلایه کرده‌اند.

این خانواده در نامه خود نوشته است: «خواستار رسیدگی دقیق و سریع به پرونده که موضوعش ربطی به عنوان منتشره توسط معاندین نظام و رسانه‌های بیگانه نداشته هستیم و به حکم صادره تمکین کامل خود را نیز اعلام می داریم.»

پیش از این سخنگوی قوه قضائیه رسیدگی به اتهامات سعید طوسی را که در تاریخ ۲۳ مهر ماه برای اولین بار توسط صدای آمریکا رسانه‌ای شد، تایید کرده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای روز دوم آبان اعلام کرد که در این پرونده برای شکایت «اعمال منافی عفت، حکم قرار منع تعقیب صادر و قطعی شده» است اما رسیدگی به اتهام «تشویق به فساد» همچنان ادامه دارد.

مروری بر جزئیات سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

پس از رسانه‌ای شدن شکایت از قاری سرشناس قرآن، محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به حاج سعید طوسی، در جوابیه‌ای همه اتهامات را تکذیب کرد و موضوع شکایت شاگردانش از خود را «توطئه صدای آمریکا» نامید.

رئیس قوه قضائیه ایران بدون نام بردن از سعید طوسی، به این پرونده جنجالی واکنش نشان داده و گفته است که او دستور «مختومه» شدن پرونده را نداده است.

برنامه کامل صفحه آخر درباره این قاری

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG