لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۱

شکایت چهار نفر علیه سعید طوسی تاکنون تایید شده است


سعید طوسی قاری قرآن
سعید طوسی قاری قرآن

هنوز تعداد دقیق قربانیان سعید طوسی، قاری قرآن محبوب رهبر جمهوری اسلامی ایران، که او را به تعرض جنسی متهم کرده اند مشخص نشده است، ولی تا کنون چهار نفر از او در دادگاه شکایت کرده اند.

«برایبارت نیوز»* به نقل از گزارش تلویزیون العربیه نوشت غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه ایران تشکیل پرونده علیه سعید طوسی پس از شکایت چهار قربانی را تأیید کرده است، اما گفته بررسی این پرونده در جلسات خصوصی برگزاری خواهد شد.

در گزارش این شبکه خبری سعودی، به نقل از منابع نزدیک به اصلاح طلبان در ایران همچنین گفته شده که «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طرحی برای ترور طوسی در دست دارد، تا به این رسوایی پایان داده و آبروی رهبری را حفظ کند.»

روزنامه بریتانیایی گاردین نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت، «هنوز مشخص نیست پرونده آقای طوسی در سیستم قضایی ایران در چه مرحله ای قرار دارد؛ پخش اخبار این اتهامات، مقامات را بر این داشته تا بگویند این پرونده بسته نشده و همچنان تحت بررسی است.»

از سوی دیگر گفته می شوند که سعید طوسی این اتهامات را رد کرده و آنها را «کذب و دروغ» در راستای خدشه دار کردن وجهه رهبری خطاب کرده است.

مروری بر جزئیات پرونده سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

به نوشته العربیه آقای طوسی به تعرض جنسی به ۱۹ نوجوان متهم شده است. اما به گزارش صدای آمریکا که با چند تن از این قربانیان مصاحبه کرده، وی طی هفت سال گذشته به هفت تن از شاگردان خود میان ۱۲ تا ۱۴ ساله تعرض کرده است.

در خبری دیگر از خبرگزاری رسا، ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه در ایران، روز چهارشنبه ۵ آبان، در واکنش به انتشار خبرها درباره اتهام تعرض جنسی آقای طوسی، این اتهامات را «شایعه سازی و شایعه پراکنی» و از «توطئه های شیطان» خطاب کرد.

آقای مکارم شیرازی روز چهارشنبه در جلسه درس خود گفت: «تا گناه کسی در محکمه ثابت نشود مجاز به انتشار و بیان آن نیستیم و نقل آن گناه است، اگر بر فرض واقعیت هم داشته باشد باید اجازه داد در محاکم ثابت شود و اصراری بر انتشار آن نداشته باشیم.»

به گزارش برخی سایت‌های خبری، تعداد شاکیان این پرونده بیش از ۱۰ نفر هستند، با این حال برخی شکایت نکرده و گفته‌اند که «در دادگاه به عنوان شاهد حضور خواهند یافت.»

*«برایبارت نیوز» وبسایت خبری آمریکایی است که مدیر اجرایی پیشین آن، استیون بنن، هم اکنون مدیر عامل اجرایی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG