لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۹

ادامه واکنش‌ها به ماجرای سعید طوسی؛ جامعه روحانیت مبارز پرونده را بررسی کرد


سعید طوسی، قاری قرآن نفر سمت راست، در حضور رهبر جمهوری اسلامی
سعید طوسی، قاری قرآن نفر سمت راست، در حضور رهبر جمهوری اسلامی

در ادامه جنجال اتهامات آزار جنسی مطرح شده علیه سعید طوسی، قاری سرشناس ایرانی، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز از بررسی گزارشی در این باره در جلسه این تشکل سیاسی خبر داد.

غلامرضا مصباحی مقدم، روز شنبه ۸ آبان در یک نشست خبری گفت که در جلسه اخیر جامعه روحانیت مبارز گزارشی از پرونده سعید طوسی ارائه شده است.

جامعه روحانیت مبارز تشکلی اصولگراست که روحانیون محافظه کار در آن عضویت دارند. اعضای این تشکل در سمت‌های رده بالای حکومتی در ایران مشغول بوده‌اند.

سعید طوسی، قاری قرآن، که پرونده او نخستین بار در صدای آمریکا مطرح شد، با دست کم چهار شکایت در مورد تعرض جنسی و تشویق به فساد روبرو شده است.

این قاری قرآن که رابطه نزدیکی با دفتر رهبر جمهوری اسلامی دارد متهم شده است که تلاش کرده با شاگردان کلاس قرآن خود رابطه جنسی برقرار کند.

دستگاه قضایی ایران شکایت چهار خانواده از این قاری قرآن را تایید و اعلام کرد که برای برخی از آنها منع تعقیب صادر شده است.

واکنش روزنامه جمهوری اسلامی

در آخرین تحولات مربوط به این پرونده، روزنامه جمهوری اسلامی نیز در سرمقاله روز شنبه خود پنهانکاری درباره این پرونده را به زیان حکومت دانست و نوشت که موضوع پرونده اتهامات علیه این قاری قرآن، به شدت افکار عمومی را درگیر کرده است.

مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه در بخشی از سرمقاله آورده است: «امروزه وضعیت ارتباطات به‌ویژه گسترش فضای مجازی به هیچکس مجال پنهان‌کاری نمی‌دهد. کسانی که فکر می‌کنند با پنهان‌کاری به نظام خدمت می‌کنند باید بدانند با این کار ضربه بزرگی به نظام و خودشان می‌زنند.»

در پی انتشار موضوع اتهام‌های علیه سعید طوسی در صدای آمریکا، این قاری قرآن طرح این اتهام‌ها را توطئه صدای آمریکا دانست، اما سه روز بعد سخنگوی قوه قضائیه موضوع شکایت‌ها علیه سعید طوسی را تایید کرد.

مروری بر جزئیات پرونده سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

XS
SM
MD
LG