لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۰

قوه قضائیه رسیدگی به اتهامات تعرض جنسی سعید طوسی را تایید کرد


غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه
غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه

سخنگوی قوه قضائیه رسیدگی به اتهامات جنسی سعید طوسی، قاری قرآن را، که ۲۳ مهر در صدای آمریکا مطرح شد، تایید کرد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای روز یکشنبه دوم آبان در نشست خبری خود درباره این پرونده از چهار شاکی خبر داد که درباره پرونده شکایت برخی از آنها قرار منع تعقیب صادر شده است.

او گفت: «در مسئله و شکایت اعمال منافی عفت، حکم قرار منع تعقیب صادر و قطعی شده است. همچنین ادعای دیگری شده است که تشویق به فساد است که آن هم قرار منع تعقیب داده شده بود که وقتی به دادگاه رفت، با قرائن و شواهدی گفته شد که رسیدگی دنبال شود و قرار منع تعقیب رد شده است.»

بدین ترتیب به گفته سخنگوی قوه قضائیه پرونده اتهامات جنسی علیه سعید طوسی در مورد «تشویق به فساد» همچنان در حال رسیدگی است.

در برنامه «صفحه آخر» صدای آمریکا در جمعه ۲۳ مهر ماه، چند قاری جوان ایران، سعید طوسی را متهم کردند که به تعدادی از آنها که برای یادگیری قرآن به او مراجعه کرده بودند، تعرض جنسی کرده است.

خبرگزاری ایکنا روز جمعه در خبری اعلام کرد که شاکیان سعید طوسی، قاری قرآن که معمولا در مجالس رهبر جمهوری اسلامی ایران حضور میابد، در نامه‌ای از رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به پرونده شکایت از او شده‌اند.

این خبرگزاری درباره جزئیات این نامه در حال تهیه، نوشت که «شاکیان در این نامه ضمن اعلام برائت از رسانه‎های بیگانه و فضاسازی دشمنان قرآن و نظام اسلامی به ویژه در فضای مجازی و با تأکید بر اینکه پشت پرده این رفتارها صرفا ضربه زدن به ساحت قرآن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، رسیدگی به پرونده را خواستار شده‌اند.»

اشاره این خبرگزاری به برنامه «صفحه آخر» جمعه ۲۳ مهر است که در آن برنامه دست کم سه نفر از کسانی که مدعی هستند این قاری نزدیک به رهبر ایران به آنها تجاوز کرده، در این برنامه برای اولین بار جزئیاتی از رفتارهای او را شرح دادند و گفتند که پیگیری‌های حقوقی آنها، به دنبال اعمال نفوذ آقای طوسی، به نتیجه ای نرسیده است.

حال سخنگوی قوه قضائیه با تایید شکایت سه نفر از سعید طوسی به اتهام جنسی، اعلام کرده است که پرونده در حال رسیدگی است و روال آن ادامه دارد.

مروری بر جزئیات سعید طوسی؛ مداحی که به آزار جنسی کودکان متهم است

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه اثبات برخی از اتهامات کار مشکلی است و درباره موارد سوء اخلاقی به طور قانونی و شرعی امکان ریز شدن نیست گفت که این شکایت‌ها باید مستقیم به دادگاهی برود که با چند قاضی رسیدگی می‌کند. او با اشاره به این پرونده گفت که طبق قانون، مسائل خلاف عفت عمومی به این دلیل که ممکن است موجب اشاعه فحشا شود، در دادگاه غیرعلنی رسیدگی می‌شود.

برنامه کامل صفحه آخر درباره این قاری

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG