لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۱

چه اتفاقی می افتد اگر ترامپ ببازد


شبکه جهانی بی بی سی در مطلبی مفصل و تحلیلی می گوید که دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را به استثنایی ترین رویداد سال بدل کرده است. این مطلب یادآور شده است که انتخابات امسال، انتخابات ترامپ است، حتی اگر ببازد و بویژه اگر که ببازد.

نویسنده این مطلب می گوید نیروهایی که ترامپ رها کرده و اعتبار بخشیده، به این آسانی کنار نمی روند. او ذهنیتی را تجسم بخشیده که تبدیل به یک جنبش شده است. او می گوید آن دسته از طرفداران ترامپ که چند روز پیش به خیابان ریختند و گفتند اگر کلینتون برنده شود انقلابی خونین به راه می اندازند احتمالا چنین نخواهند کرد اما روش و عقیده شان نباید نادیده گرفته شود.

این مطلب می گوید ترامپ در صورت شکست شاید به شکایت هایش ادامه دهد و چالش های حقوقی و هشدارهای جدی به راه اندازد. او حتی ممکن است برای پیشبرد راهش کلوب خود را در سراسر آمریکا تاسیس تا حتی تلویزیون باز کند.

نویسنده مطلب فوق می گوید ترامپ حتی اگر بی سروصدا صحنه را ترک کند، میراثی از خود به جا می گذارد که می تواند بر عرصه سیاست آمریکا تاثیر بگذارد.

این مطلب می گوید آن دسته از افرادی که حامی اشغال وال استریت و برنی سندرز بودند، احتمالا از ترامپ متنفرند اما با رویکرد او در انتقاد از وضع حاکمیت و نگاه تحقیرآمیزش به طبقه قدرتمند و صاحب نفوذ موافقند.

آنان توافق دارند که اگر خانم کلینتون تنش نظامی در خاورمیانه را بیشتر کرده و با روسیه طرف شود، جنگ سوم جهانی آمریکا را تهدید خواهد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG