لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۲

اف‌بی‌آی چند هفته پیش ماجرای ایمیل‌های جدید مربوط به کلینتون را می دانست


مقامات آمریکایی به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته اند که پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، ایمیل‌های مرتبط با هیلاری کلینتون را چندین هفته پیش کشف کرد، اما جیمز کومی، رئیس اف‌بی‌آی تا روز جمعه گذشته کشف این ایمیل‌ها آشکار نکرد. این اقدام به نوشته سی‌ان‌ان این سوال را ایجاد می کند که چرا جیمز کومی تنها چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از کشف چنین ایمیل‌هایی خبر داده است.

شبکه سی.ان.ان می گوید وزارت دادگستری مجوز قضایی برای جستجو در کامپیوتری را بدست آورده است که گمان می رود حاوی هزاران ایمیل جدیدا کشف شده هما عابدین، دستیار ارشد کلینتون باشد.

گفته می شود ایمیل های جدید در جریان بررسی یک پرونده نامربوط کشف شده است. پرونده آنتونی وینر، همسر هما عابدین، که چهره سیاسی سرشناسی بوده است، به خاطر ارسال تصاویر پیام های دارای محتوای جنسی به یک دختر زیر سن قانونی تحت بررسی مقامات قرار داشته است و در این بررسی، ایمیل های مرتبط با هیلاری کلینتون نیز کشف شد. آنتونی وینر و هما عابدین گفته اند که در حال طی کردن پروسه طلاق هستند و هنوز رسما جدا نشده اند.

پرونده هیلاری کلینتون پیشتر به خاطر استفاده از سرور شخصی برای ارسال ایمیل های کاری در زمانی که وزیر خارجه آمریکا بود، تحت بررسی اف‌بی‌آی قرار گرفته بود و رئیس اف‌بی‌آی پس از بررسی آن پرونده اعلام کرده بود هیلاری کلینتون به شدت اشتباه کرده است اما اقدام او به گونه ای نبوده است که علیه او اعلام جرم کند. اما با کشف ایمیل های جدید، پرونده جدیدی برای هیلاری کلینتون باز شده است. اف.بی.آی می خواهد بداند آیا کلینتون در جریان استفاده از سرور شخصی در ارسال ایمیل ها کاری کرده است که علیه او باید اعلام جرم کند یا خیر.

با این حال، برخی از دموکرات ها رئیس اف‌بی‌آی را متهم کرده اند که اقدام تازه او که چند روز پیش از انتخابات آمریکا صورت می گیرد انگیزه های سیاسی دارد.

رقیب کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، از اقدام اف‌بی‌آی حمایت کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG