لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

نارضایتی مسلمانان آمریکایی از تبلیغات ترامپ و کلینتون


مسجدی در فلوریدا
مسجدی در فلوریدا

آسوشیتدپرس می گوید مسلمانان آمریکایی از سخنان هر دو نامزد جمهوریخواه و دموکرات یعنی ترامپ و کلینتون درباره آنها خشنود نیستند. به نوشته آسوشیتدپرس آنگونه که کاندیداها درباره مسلمانان آمریکایی سخن می گویند به این شکل است که آنها یا بالقوه تروریست هستند، یا گوش و چشمی هستند که می توانند به تلاش های دولت در مبارزه با تروریسم کمک کنند.

برخی از مسلمان های آمریکایی می گویند این تصاویری که ترامپ و کلینتون از آنها نمایش می دهند مسئله ساز است. به گفته یک وکیل مسلمان مقیم حومه نیویورک، مسلمانان نمی توانند درباره مسائلی که بر زندگیشان مثل دیگر شهروندان تاثیر می گذارد و اهمیت می دهند صحبت کنند، مثل آموزش و کار.

این وکیل و برخی دیگر می گویند که عمدتا تبلیغات انتخاباتی ترامپ درباره مسلمانان اظهارات منفی مطرح کرده است و این تبلیغات را با درخواست برای ممنوعیت ورود مسلمان به ایالات متحده به عنوان بخشی از اقدامات ضدتروریسم آغاز کرد.

اما کلینتون، نامزد دموکرات نیز موجب رنجش برخی از مسلمانان آمریکایی شده است چرا که او عمدتا جامعه مسلمان آمریکا را در جریان انتخابات با تلاش های ضدتروریسم دولت پیوند زده است. یک دانشجوی مسلمان در دانشگاه میشیگان به آسوشیتدپرس گفته است چیزی درباره تروریسم و برنامه های تروریست‌ها و یا استراتژی آنها نمی داند و جامعه مسلمان آمریکا نیز مثل همه قربانی آنها شده است.

با این حال، یک دانشجوی مسلمان یک کالج در اوهایو که پدر و مادرش از لبنان به آمریکا مهاجرت کرده اند به درخواست ها از جامعه مسلمان آمریکا برای شناسایی بنیادگرایان خطرناک اعتراضی ندارد و می گوید وظیفه هر شهروند آمریکا این است که در این زمینه به مقامات کمک کند. او می گوید بالاخره ما مسلمانان بیشتر اطراف مسلمانان در یک مسجد یا مراسم هستیم و شاید قابلیت این را داریم که آسان تر کسی را که افراطی شده شناسایی کنیم.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG