لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۱

تمرکز ستاد ترامپ بر ماجرای جنجالی ایمیل های کلینتون


با ۸ روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و خبر تکان دهنده اف‌بی‌آی مبنی بر از سرگیری بررسی پرونده ایمیل های خانم کلینتون، دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه تمام تلاش خود را می کند تا این فرصت را به نفع ستاد انتخاباتی اش تمام کند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالیکه تنها یک هفته تا انتخابات هشتم نوامبر باقی مانده، دونالد ترامپ تلاش های خود را بر روی دامن زدن به تردیدها علیه رقیب انتخاباتی اش هیلاری کلینتون متمرکز کرده است.

انتشار خبر از سوی اف‌بی‌آی در روز جمعه ۷ آبان مبنی بر دسترسی این سازمان به ایمیل های جدید در رابطه با پرونده خانم کلینتون و اقدام به بررسی دوباره این پرونده، در مرکز توجه ستاد انتخاباتی ترامپ قرار گرفته است، چراکه این خبر اف‌بی‌آی امید جدیدی به ستاد انتخاباتی ترامپ داده است.

دونالد ترامپ یکشنبه شب ۹ آبان در تبلیغات انتخاباتی اش در ایالت نیو مکزیکو خطاب به طرفدارانش گفت «وقتی در هشتم نوامبر پیروز شویم، به واشنگتن دی سی خواهیم رفت و باتلاق را خشک خواهیم کرد.» آقای ترامپ همچنین با اشاره به خبر جنجالی اف‌بی‌آی گفت قربانی خانم کلینتون نیست بلکه مردم آمریکاست.

«خشک کردن باتلاق» در واشنگتن که در ماه های اخیر به یکی از شعارهای اصلی ستاد انتخاباتی ترامپ تبدیل شده است، اشاره دارد به اعتقاد آقای ترامپ مبنی بر اینکه سیاستمداران واشنگتن بیشتر مانع توسعه هستند تا موجب آن، و اینکه او پس از پیروزی قصد دارد تا به این وضعیت در واشنگتن خاتمه دهد.

در همین حال، داستان ایمیل های خانم کلینتون روز یکشنبه و با این خبر که اف‌بی‌آی موفق شده از وزارت دادگستری مجوز قضایی برای جستجوی این ایمیل ها را دریافت کند، جنجال برانگیز تر شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG