لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۹

تازه ترین نظرسنجی‌ها: هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ «تقریبا» برابر هستند


در چند روز گذشته میزان اقبال هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات آمریکا تقریبا برابر شده است.

هفت روز مانده به انتخابات، بنا به این نظرسنجی که نتایج آن به تازگی منتشر شده، شکاف میان محبوبیت هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، و دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه، به تنها یک درصد رسیده است.

در نظرسنجی مذکور، در حالیکه آقای ترامپ از ۴۵ درصد محبوبیت برخوردار است، محبوبیت خانم کلینتون تنها با فاصله ای یک درصدی به ۴۶ درصد رسیده است.

بنا به نظرسنجی اخیر، باز شدن دوباره پرونده ایمیل های خانم کلینتون، خبر غیر منتظره ای که روز جمعه از سوی اف بی آی منتشر شد، تا کنون تأثیر چندانی بر میزان محبوبیت نامزدها نداشته است.

بنا به آخرین نظرسنجی واشنگتن پست-ای بی سی نیوز، ۶۰ درصد از رای دهندگان برداشت مثبتی از خانم کلینتون ندارند. دونالد ترامپ نیز در وضعیت مشابهی قرار دارد. در همین حال نظرسنجی نشان داده که ۴۷ درصد رای دهندگان کاملا مخالف خانم کلینتون هستند.

اظهارات رئیس اف بی آی درباره ایمیل های خانم کلینتون به او ضربه زده است. کلینتون خواستار شفافیت اف بی آی شده و گفته اگر مدرکی هست باید اعلام شود.

تحقیقات اف بی آی همچنان ادامه دارد و روزهای آینده می تواند منعکس کننده تأثیر این تحقیقات بر میزان محبوبیت نامزدها، بویژه خانم کلینتون باشد.

با این وجود، شکاف میان خانم کلینتون و آقای ترامپ که در اواسط ماه اکتبر بیشتر و به نفع خانم کلینتون بوده، هم اکنون کمتر و به رقابتی تنگاتنگ تبدیل شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG