لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۱

کلینتون: ترامپ برای امنیت ملی خطرناک است


هیلاری کلینتون روز دوشنبه تلاش کرد تمرکز رقابت های انتخاباتی را به مسئله امنیت ملی و تناسب دونالد ترامپ برای مقام ریاست جمهوری معطوف کند. خانم کلینتون چند روز است که به دلیل به راه افتادن دوباره تحقیق اف بی آی در پرونده ایمیل های او، در حال دفاع از خود بوده است.

نامزد حزب دمکرات در آغاز سخنانی که روز دوشنبه در دانشگاه ایالتی کنت درباره امنیت ملی ایراد کرد به مسئله ایمیل های خود و تصمیم جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا در بازکردن دوباره تحقیقات درباره آن پرداخت. طرفداران حزب دمکرات گفته اند که آقای کومی با اطلاعات محرمانه مربوط به امنیت کشور به شکلی نامناسب رفتار کرده است.

کلینتون گفت: «مطمئنم بسیاری از شما می پرسید ماجرای ایمیلهای جدید چیست و چرا اف بی آی تصمیم گرفت که بدون هیچ مدرکی وارد روند انتخابات شود.» خانم کلینتون درباره استفاده از سرور شخصی برای کارهای اداری در زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا، پیشتر ابراز پشیمانی کرده و آن را خطا خوانده بود.

خانم کلینتون گفت تصمیم جدید رئیس اف بی آی احتمالا همان نتیجه ای را در برخواهد داشت که پیشتر در اواخر ماه ژوئیه منتشر شد. آن زمان جیمز کومی نتیجه گرفته بود که علی رغم «شلختگی و سهل انگاری» مدرکی مبنی بر رفتار مجرمانه وجود ندارد.

خانم کلینتون همچنین در حمله ای به رقیب جمهوریخواه خود گفت «من با مردی رقابت می کنم که می گوید چرا نمی شود از سلاح اتمی استفاده کرد. او می خواهد که کشورهای بیشتری سلاح اتمی داشته باشند.»

خانم کلینتون همچنین یک بار دیگر به رابطه ترامپ با روسیه اشاره کرد و گفت ولادیمیر پوتین او را کنترل می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG