لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۰

نظرسنجی تازه: فاصله ترامپ با کلینتون کاهش یافت


بر اساس یک نظرسنجی تازه که پیش از اعلام تصمیم جدید اف.بی.آی برای بررسی ایمیل های مرتبط با سرور خصوصی هیلاری کلینتون انجام شد دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه، فاصله خود را با هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات، کاهش داده است.

بر اساس این نظرسنجی، ۴۷ درصد رای دهندگان به کلینتون و ۴۵ درصد به ترامپ رای خواهند داد. نظرسنجی را واشنگتن پست و شبکه ای.بی.سی انجام داده اند.

نتیجه نظرسنجی روز شنبه منتشر شد. اختلاف دو درصدی در حالی است که ۳ درصد خطای نظرسنجی است. پیشتر برخی نظرسنجی ها محبوبیت کلینتون را ۵۰ درصد و محبوبیت ترامپ را ۳۰ درصد نشان داده بودند.

جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، روز جمعه و ده روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد با آگاهی از یک رشته ایمیل های جدید مرتبط با سرور خصوصی کلینتون در زمان حضورش در وزارت خارجه، تحقیقات جدیدی انجام می شود تا مشخص شود.

اقدام جیمز کومی چند روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتقادات دموکرات ها مواجه شده است که می گویند اقدام این نهاد مداخله در انتخابات است. به نوشته نیویورک تایمز، ماموران باید برای بررسی ایمیل های کشف شده از دادگاه مجوز بگیرند تا بتوانند آنها را بررسی کنند، روندی که بعید است قبل از روز انتخابات تکمیل شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG