لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۶

انتقاد اوباما از ترامپ: او حتی صلاحیت کار در یک فروشگاه زنجیره‌ای را ندارد


اوباما در کارولینای شمالی در جمع حامیان کلینتون سخنرانی کرد.
اوباما در کارولینای شمالی در جمع حامیان کلینتون سخنرانی کرد.

در ادامه جنگ لفظی انتخابات آمریکا، رئیس جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه از نامزد جمهوریخواهان انتقاد کرد و گفت او حتی صلاحیت کار به عنوان یک کارگر در یک فروشگاه زنجیره ای را ندارد.

به گزارش رویترز، باراک اوباما در واکنش به فاش شدن اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ درباره زنان گفت این اظهارات نشان می دهد او صلاحیت حتی یک شغل در یک فروشگاه زنجیره‌ای ندارد، چه برسد به ریاست جمهوری آمریکا.

آقای اوباما در جمع هواداران هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها در کارولینای شمالی سخنرانی می کرد.

در این مراسم، چند نفر از حامیان ترامپ هم حضور داشتند و دقایقی اعتراض خود را اعلام کردند. این چند نفر با پوشیدن تیشرتی که روی آن نوشته شده بود «بیل کلینتون یک متجاوز جنسی است»، ادعای ترامپ در مناظره را تکرار کردند.

باراک اوباما بعد از وقفه کوتاه در سخنرانی خود به خاطر این اعتراض، گفت:شما وضعیتی را می‌بینید که در آن یک نفر چیزهایی می‌گوید که اگر یک نفر به دنبال پیدا کردن شغل در یک فروشگاه زنجیره‌ای باشد، آن را بگوید، حتی نمی تواند آن کار را بگیرد.

اشاره آقای اوباما به ویدئویی است که بتازگی منتشر شده است.

ویدئوی ترامپ مربوط به سال ۲۰۰۵ و مکالمه دو نفره او با یک مجری تلویزیون است. ترامپ در این ویدئو می گوید که قصد داشته با یک زن متاهل رابطه جنسی برقرار کند. او در این مکالمه با زبانی رکیک سخن می گوید. ترامپ می گوید «وقتی آدم پول و موقعیت دارد» زنان تسلیمش می شوند. این ویدئو مربوط به زمانی است که وی به تازگی با همسر کنونی اش ملانیا ازدواج کرده بود.

بعد از این سخنان چهره های سرشناس حزب جمهوریخواه از جمله جان مک کین اعلام کردند از ترامپ در انتخابات حمایت نمی کنند.

اوباما در سخنرانی سه شنبه عصر خود، با انتقاد از حامیان جمهوریخواه ترامپ گفت: اکنون برخی می‌گویند ما شدیدا مخالف حرف‌های ترامپ هستیم اما هنوز حامی کاندیداتوری او هستند. این نشان می‌دهد آنها همچنان فکر می‌کنند او باید رئیس جمهور آمریکا باشد. به نظر من اما ریاست جمهوری چنین فردی موضوعیت خود را از دست داده است.

ترامپ در مناظره دوم بخاطر سخنانش در مناظره عذرخواهی کرد. با اینحال او روز سه شنبه انتقادات شدیدی از هم حزبی های خود بخاطر عدم حمایت از او طرح کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG