لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

ترامپ با توئیت جنجالی به استقبال مناظره یکشنبه شب رفت


دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات آمریکا بعد از چند روز حملات شدید از او به خاطر اظهارات رکیک درباره زنان، ساعتی قبل از مناظره یکشنبه شب، با یک توئیت جنجالی حمله به رقیب خود کرده است.

یکشنبه عصر، ترامپ در توئیتر خود لینک یک فیلم را منتشر کرده که در آن یک زن ادعا می کند زمانی که بیل کلینتون در سال ۱۹۷۸ دادستان کل ایالت آرکانزاس بود، به او تجاوز کرده است. ترامپ پای توئیت خود برای این ویدئو ابراز تاسف کرده و از نقش هیلاری کلینتون در این ماجرا نوشته است.

رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک که حامی جدی ترامپ است در واکنش به توئیت ترامپ گفته، ترامپ با این ماجرا قصد دارد شیوه تهاجمی در مناظره امشب داشته باشد.

این توئیت ترامپ در حالی است که بیل کلینتون ۱۷ سال پیش وقتی این زن چنین ادعایی کرد، آن را رد کرده بود و هرگز علیه کلینتون ادعای قضایی نشد.

توئیت جنجالی ترامپ پیش از مناظره دوم

ادعای آقای ترامپ تنها ساعتی قبل از دومین مناظره انتخاباتی او با هیلاری کلینتون در زمانی برگزار می شود که در چند روز اخیر آقای ترامپ بخاطر انتشار یک ویدئو زیر حملات شدید بخصوص از هم حزبی های خود بوده است.

ویدئوی ترامپ مربوط به سال ۲۰۰۵ و مکالمه دو نفره او با یک مجری تلویزیون است. ترامپ در این ویدئو که در یک اتوبوس انجام می شود می گوید که قصد داشته با یک زن متاهل رابطه جنسی برقرار کند. او در این مکالمه با زبانی رکیک سخن می گوید. ترامپ می گوید «وقتی آدم پول و موقعیت دارد» زنان تسلیمش می شوند. این ویدئو مربوط به زمانی است که وی به تازگی با همسر کنونی اش ملانیا ازدواج کرده بود.

تاکنون سناتور جان مک کین از جمهوریخواهان سرشناس و پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا صراحتا اعلام کردند به ترامپ رای نمی دهند. مایک پنس معاون پیشنهادی ترامپ و همسر او، ملانیا ترامپ از اظهارات او ابراز تاسف کردند.

با این حال ترامپ روز شنبه اعلام کرد قصد کناره گیری از انتخابات را ندارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG