لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

مناظره دوم ترامپ و کلینتون؛ ویدئوی جنجالی و اظهارات لو رفته حتما مورد بحث قرار می گیرد


چند ساعت مانده به مناظره دوم رقبای انتخابات ریاست جمهروی آمریکا، شبکه خبری سی ان ان پیش بینی می کند که عمده پرسش ها حول اظهارات رکیک دونالد ترامپ در ویدئوی ۱۱ ساله ای باشد که به تازگی در رسانه ها بازتابی گسترده یافت و واکنش های بسیاری را موجب شد.

مجریان این مناظره اندرسن کوپر از سی ان ان و مارتا راداتز از شبکه ای بی سی خواهند بود. سی ان ان به نقل از یک منبع که نامش را فاش نکرده می گوید این دو مجری طرح خود برای اداره بحث را بر اساس ویدئوی جنجالی ترامپ در نظر گرفته اند. میزبان این مناظره شبکه های تلویزیونی نیستند بلکه کمیسیون انتخابات است.

سی ان ان می گوید با آن که همه چیز ممکن است قبل از شروع مناظره تغییر یابد، اما شاید بشود گفت ترامپ و کلینتون درباره ویدئو سخن خواهند گفت.

سکه ای که توسط کمیسیون مناظره های ریاست جمهوری آمریکا به هوا پرتاب شده تا فرود شیر یا خط آن تعیین کننده مخاطب اولین سوال مناظره باشد گفته است که در مناظره امشب هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها به اولین سوال پاسخ خواهد داد.

رودی جولیانی یکی از مشاوران ارشد ترامپ به سی ان ان گفت که ترامپ احتمالا یک بار دیگر بابت سخنانش در ویدئو پوزش خواهد خواست.

قرار است ۴۰ نفر در سالن مناظره حاضر باشند. آنان توسط شرکت گالوپ انتخاب شده اند و گفته می شود «رای دهندگان غیرمتعهد» هستند.

شرکت کنندگان پرسش های خود را صبح یکشنبه به مجریان فرستاده اند. مجریان قصد دارند موضوعاتی را که در اولین مناظره کلینتون و ترامپ پوشش داده نشد در این مناظره بگنجانند. انتظار می رود اظهارات لو رفته کلینتون درباره حمایتش از وال استریت که خشم حامیان سندرز را برانگیخته نیز مورد بحث قرار بگیرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG