لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

ترامپ: جمهوریخواهان «بی وفا» سخت‌تر از کلینتون هستند


دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه به رهبران این حزب که حمایت خود را از او در پی افشای سخنان رکیکش درباره زنان پس گرفته اند، حمله کرد.

یک روز قبل، پل رایان رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود که دیگر از دونالد ترامپ حمایت نخواهد کرد و برای او تبلیغ نمی کند.

ترامپ روز سه شنبه در شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر به رهبران حزب جمهوریخواه حمله کرد و از آنها به دلیل آن که وی را رها کرده اند، انتقاد کرد و نوشت «رهبر ضعیف و بی تاثیر ما، پل رایان، یک تله کنفرانس بد داشت که در آن، اعضا به بی وفایی وی حمله کردند.»

او همچنین مدعی شد طبق خیلی از نظرسنجی ها به رغم اینکه مناظره دوم در برابر هیلاری کلینتون را برد، ادامه عملکرد خوب زمانی که پل رایان و دیگران هیچ حمایتی نکنند دشوار خواهد بود.

دونالد ترامپ نوشته است جمهوریخواهان بی وفا خیلی سخت‌تر از هیلاری کلینتون هستند. او نوشته: «آنها بلد نیستند که پیروز شوند، من به آنها یاد می دهم.»

او همچنین به جان مک‌کین سناتور سرشناس از ایالت آریزونا حمله کرد و نوشت زمانی که او می خواست در آریزونا رقابت کند، از ترامپ خواست او را حمایت کند و او نیز چنین کرد، که این به پیروزی مک‌کین منجر شد؛ اما حالا به خاطر «صحبت های اتاق رختکنی» حمایتش را پس گرفت. اشاره ترامپ به سخنان رکیکی است که یازده سال پیش بدون آن که بداند در حال ضبط شدن است، بیان کرده بود.

ترامپ اما در توییتی دیگر از حذف حمایت جمهوریخواهان از خود استقبال کرده و نوشته است: «خیلی خوب است که غل و زنجیر ها از من جدا شتند. حالا می توانم برای آمریکا آنطور که می خواهم بجنگم.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG