لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۸

اتهامات جنسی مطرح شده از سوی ترامپ علیه کلینتون ها چقدر واقعیت دارد


کتی شلتون با لباس آبی در کنفرانس خبری با ترامپ قبل از مناظره با کلینتون
کتی شلتون با لباس آبی در کنفرانس خبری با ترامپ قبل از مناظره با کلینتون

دونالد ترامپ ساعتی قبل از مناظره دوم انتخاباتی خود در مقابل هیلاری کلینتون از حزب دموکرات کنفرانس خبری کوتاهی با سه زن آمریکایی داشت که ادعا می کنند توسط بیل کلینتون مورد آزار و اذیت و سوءاستفاده قرار گرفته اند و یک زن دیگر به نام کتی شلتون که هیلاری کلینتون در سال ۱۹۷۵ وکیل تسخیری او در مقابل مردی بود که به شلتون تجاوز کرده بود.

در این میان پرونده کتی شلتون توجه کمتری نسبت به دیگران در رسانه ها دریافت کرده است. او حتی تا قبل از سال ۲۰۰۸ نمی دانست که کلینتون در پرونده اش دخالت داشته است.

روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای پرونده او را بررسی کرده و نوشته است که در سال ۱۹۷۵ میلادی خانم کلینتون که آن زمان هیلاری رادام نام داشت، یک مدرس ۲۷ ساله حقوق بود که کلینیک امدادی حقوقی در دانشگاه آرکانزاس را اداره می کرد. مرد ۴۱ ساله و کارگر کارخانه ای که متهم به تجاوز به دختری ۱۲ ساله بود، از قاضی خواست تا یک وکیل زن را مسئول پرونده اش کند و قاضی کلینتون را انتخاب کرد.

شب حادثه، شلتون ۱۲ ساله با تام تایلور ۴۱ ساله، عموزاده ۲۰ ساله، و دوستش که یک پسر ۱۵ ساله بود، بیرون می روند و ویسکی می نوشند و پس از ساعاتی وقت گذرانی در بازی بولینگ به یک بیشه می روند. در آنجا دو مرد مسن تر شلتون و پسر ۱۵ ساله را تنها می گذراند. پسر به پلیس گفت آنها با هم رابطه جنسی داشتند. بعد تایلور به شلتون حمله ور می شود. پسر گفته است که دیده تایلور به او هجوم برده و شلتون فریاد می کشید.

کلینتون پس از گرفتن پرونده خواستار انجام آزمایش روانی بر شلتون می شود. او گفت: «به من گفته شده که او ثبات روحی ندارد و به دنبال مردهای مسن تر است و درباره آن خیالپردازی می کند.» او همچنین گفت «او در گذشته نیز به افراد اتهامات غلط زده و گفته به بدن او حمله کرده اند.» به نوشته واشنگتن پست کلینتون منبع این اطلاعات را اعلام نکرده است.

شلتون در سال ۲۰۰۷ اظهارات کلینتون را دید و آن را تکذیب کرد. او گفت: «من هرگز در زندگی ام نگفته ام که یک نفر به بدن من حمله کرد.»

شلتون که آن زمان گفته بود درک می کند که کلینتون وکیل مرد بوده و کارش را انجام داده بعدا در سال ۲۰۱۴ به دیلی بیست گفت که حرفش را درست نقل نکرده بودند و کلینتون زندگی او را «جهنم» کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

اما در سال ۲۰۱۴ نوار مصاحبه ای با هیلاری کلینتون که هرگز منتشر نشد موضع شلتون را تحکیم کرد.

او در این نوار، که در دهه ۸۰ میلادی ضبط شده، وقتی درباره پرونده فوق حرف می زند، می خندد و در جایی هم با خنده می گوید: «البته که مرد تجاوز را انکار کرد. از او تست دروغ سنجی گرفت و او قبول شد و همین ایمان من به دستگاه دروغ سنج را ویران کرد.»

شلتون می گوید روند تحقیق و سوال و جواب ها و تست دروغ سنج آنقدر پیچیده و سخت بود که دیگر نمی خواست ادامه دهد. او گفته است: «هیلاری بعد به شخصیت من حمله ور شد و مجبورم کرد چندین بار تست دروغ سنجی بدهم که سوال های جنسی اش آنقدر پیچیده بود که آن ها را نمی فهمیدم. بعد از من آزمایش روانی گرفتند. مثل این که من قرار بود محاکمه شوم.» واشنگتن پست می نویسد در نهایت درخواست فرجام برای کاهش محکومیت ارائه شد. به دلیل نامعلوم لباس زیر آغشته به اسپرم تایلور در جریان تحقیقات گم شد. یکی از کارآگاهان پرونده می گوید شیدایی شلتون به پسر نوجوان منجر به تناقض در اظهارات او شد. به گفته این کارآگاه مادر شلتون نیز می خواست که پرونده هرچه زودتر تمام شود.

نویسنده واشنگتن پست می گوید ظاهرا اظهارات شلتون نسبت به گذشته تغییر پیدا کرده، بویژه درباره تست های روانی که از سوی دادگاه تایید نشده بود. نویسنده می گوید شلتون یک قربانی تجاوز است و تا همین اخیرا در مقابل انظار ظاهر نشده بود. هرچند او پذیرفت که در کنفرانس خبری ترامپ حاضر شود.

XS
SM
MD
LG