لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

ترامپ بابت سخنانی که در ویدئوی جنجالی زده عذرخواهی کرد


انتشار ویدئویی توسط رسانه‌های آمریکا که در آن دونالد ترامپ با کلماتی رکیک در مورد زنان صحبت می‌کند، در آستانه دومین مناظره او با هیلاری کلینتون جنجال‌ساز شد و او را وادار به عذرخواهی کرد.

نامزد حزب جمهوریخواه در ویدئویی که در حساب رسانه های اجتماعی خود منتشر کرد گفت که هیچگاه نگفته که انسان کاملی است و در گذشته کارهایی انجام داده یا حرفهایی زده است که به خاطر آن پشیمان است، مانند همین ویدئو که مربوط به یک دهه پیش است.

او اضافه کرد: «هر کسی که مرا می‌شناسد می‌داند که این حرف‌ها نشان دهنده من نیست. من به نقاط مختلف کشور سفر کرده و در باره تغییر آمریکا حرف زده‌ام ولی این سفرها من را هم تغییر داده است.»

او البته در ادامه ویدئو از هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات انتقاد کرد و بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا و همسر هیلاری کلینتون را به بدرفتاری با زنان متهم کرد.

این ویدئو که صدای دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه برای احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا، در آن شنیده می‌شود مربوط به سال ۲۰۰۵ است، با این حال موجب واکنش منفی شماری از رهبران حزب علیه آقای ترامپ شده است.

در این نوار، آقای ترامپ که در آن زمان با همسر فعلی خود، ملانیا، ازدواج کرده بود در گفت و گو با یک خبرنگار از دست زدن‌های ناشایست به بدن زنان و چگونگی برقراری احتمالات جنسی با آنان سخن می‌گوید.

صدای آقای ترامپ هنگامی ضبط شد که او در مسیر رفتن به ضبط یک برنامه تلویزیونی با بیلی بوش، مجری برنامه گفت و گو می‌کرد. او در این گفت و گو از تلاش خود برای ایجاد رابطه با یک زن متاهل سخن گفته است.

دونالد ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود گفت که با دیدن زنان زیبا جذب آنان شده و شروع به بوسیدن آنها می‌کند و اضافه کرد: «وقتی ستاره هستی زنان اجازه چنین کاری را می دهند، هر کاری که بخواهی با آنان می‌کنی.»

در پی انتشار این نوار توسط روزنامه واشنگتن پست، رهبران حزب جمهوریخواه سخنان نامزد حزب جمهوریخواه را تکذیب کردند. پل رایان، رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان، گفته است که از گفته‌های آقای ترامپ دچار حالت تهوع شده است. راینس پریبوس، رئیس حزب جمهوریخواه، نیز گفت هیچ کس نباید درباره هیچ زنی هرگز به این گونه رفتار کند.

میچ مک کانل، رئیس اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا، تاکید کرد که این گونه اظهارات قابل سرزنش و غیرقابل قبول در هر شرایطی است.

واکنش های گسترده به دونالد ترامپ به خاطر این سخنان، او را به عذرخواهی وادار کرد.

مناظره دوم دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون قرار است یکشنبه شب ۱۸ مهر به وقت واشنگتن، بامداد دوشنبه به وقت تهران، برگزار شود.


http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG