لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

دفاع وزیر خارجه امارات از فرمان اجرایی ترامپ: ارتباطی با یک مذهب خاص ندارد


وزیر خارجه امارت متحده عربی روز چهارشنبه گفت فرمان اجرایی اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده برای ممنوعیت موقت سفر شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان به آمریکا یک امر داخلی است که بطور مستقیم به هیچ مذهبی ارتباط ندارد.

بر اساس این فرمان که عصر جمعه امضا شد، ورود اتباع هفت کشور ایران، عراق، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن به خاک ایالات متحده به مدت ۹۰ روز به حالت تعلیق در آمد؛ امری که واکنش‌های گسترده‌ای را در داخل و خارج آمریکا پی داشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شیخ عبدالله بن زاید گفته است بیشتر مسلمانان و کشورهای مسلمان شامل این محدودیت‌های جدید نمی شوند و کشورهایی که نام آنها در این فرمان آمده است «با چالش هایی روبرو شدند که لازم است توضیح دهند.»

وی در نشست خبری مشترک با سرگئی لاوروف همتای روسی خود در ابوظبی گفت «تلاش‌هایی در جریان است که چنین القا کند این تصمیم در ارتباط با یک مذهب خاص اتخاذ شده، اما آنچه ثابت می‌کند این سخنان نادرست هستند این است که دولت آمریکا خود می‌گوید ... این تصمیم در ارتباط با یک مذهب مشخص گرفته نشده است.»

امارات متحده عربی از همپیمانان واشنگتن در حوزه خلیج فارس و یکی از اعضای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه داعش است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG