لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۰

وزیر امنیت داخلی آمریکا: دو تابعیتی‌ها می توانند به آمریکا سفر کنند


جان کلی وزیر امنیت داخلی
جان کلی وزیر امنیت داخلی

وزیر امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا می گوید شهروندان دو تابعیتی از هفت کشوری که ویزای ورود شهروندان آنها به آمریکا بطور موقت تعلیق شده، در صورت استفاده از گذرنامه کشور دیگری که محدود نیست، می توانند به آمریکا سفر کنند.

به گزارش رویترز، جان کلی روز سه شنبه ۱۲ بهمن به نام کشور خاصی اشاره نکرد. در روزهای گذشته بسیاری از شهروندان این هفت کشور که شهروند دیگر کشورها نیز هستند، سوال داشتند که آیا می توانند با پاسپورت کشوری که شهروند آن هستند به آمریکا سفر کنند یا خیر.

در فرمان های اجرایی صادره توسط آقای ترامپ در روز جمعه ۸ بهمن با عنوان «حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی»‌،‌ ورود پناهجویان به آمریکا برای چهار ماه به حالت تعلیق در آمد.

همچنین به طور موقت صدور هرگونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی به مدت ۹۰ روز تعلیق شده است.

در روزهای گذشته اجرای فرمان اجرایی مهاجرت موجب اعتراض هایی در فرودگاه های شهرهای بزرگ آمریکا شده است.

جان کلی روز سه شنبه همچنین گفت ممنوعیت ورود اتباع برخی از این هفت کشور شاید به این زودی رفع نشود.

دولت ترامپ می گوید هدف از این فرمانها، حفاظت از جان مردم آمریکا و ایمن کردن مرزها بوده است.

دولت آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد به رغم تعلیق ویزا و ممنوعیت ورود پناهندگان، ۸۷۲ پناهجو را این هفته به کشور راه داده است.

یک مقام وزارت امنیت داخلی گفت این افراد عمدتا کسانی هستند که پیشتر در مرحله انتقاد بودند و مراحل تحقیق درباره آنها انجام شده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG