لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۵

فرمان اجرایی ترامپ برای ممانعت از ورود «تروریست‌های تندروی اسلامی» به آمریکا


هنگام امضای دو فرمان اجرایی درباره امنیت و مبارزه با تروریستها، در کنار ترامپ، وزیر دفاع جدید و معاون اول همراهی کردند.
هنگام امضای دو فرمان اجرایی درباره امنیت و مبارزه با تروریستها، در کنار ترامپ، وزیر دفاع جدید و معاون اول همراهی کردند.

بعد از چند روز گمانه زنی درباره محدودیت های جدید برای ورود مهاجران برخی از کشورهای مسلمان، جمعه عصر دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا فرمان اجرایی با عنوان «جلوگیری از ورود تروریست های تندروی اسلامی» را با حضور در وزارت دفاع آمریکا امضا کرد.

عصر شنبه آقای ترامپ برای مراسم سوگند ژنرال جیمز متیس در محل پنتاگون حضور یافت و بعد از این مراسم، دو فرمان اجرایی را امضا کرد که در یکی از آنها ورود پناهجویان به ایالات متحده آمریکا محدودتر می شود و آقای ترامپ آن را «بررسی خیلی سختگیرانه تر» نامید.

به نوشته سی ان ان، طرح دوم «محافظت از ملت در مقابل ورود تروریست ها به آمریکا» نام دارد که بخشی از وعده آقای ترامپ مبنی بر سخت‌گیری در مرزها و توقف ورود میزان مشخصی از پناهجویان به آمریکا است.

در این مراسم دونالد ترامپ در سخنان کوتاهی گفت من تمهیدات جدیدی برای بررسی بیشتر ایجاد کردم که تروریست های اسلامی تندرو را بیرون آمریکا نگه می دارد. ما نمی خواهیم آنها اینجا باشند.

رئیس جمهوری جدید آمریکا افزود: قصد داریم اطمینان کسب کنیم کسانی را که تهدیدی برای سربازان مان که در خارج می جنگند، به کشور راه ندهیم.

محدودیت برای شهروندان ایران و دیگر کشورها

در فرمان های اجرایی صادره توسط آقای ترامپ در روز جمعه با عنوان «حفاظت از آمریکا در مقابل حملات تروریستی»‌،‌ ورود پناهجویان به آمریکا برای چهار ماه به حالت تعلیق در آمد.

همچنین به طور موقت صدور هرگونه ویزا برای شهروندان هفت کشور ایران، سوریه، عراق، لیبی، یمن، سودان و سومالی به مدت ۹۰ روز تعلیق شده است.

در فرمان مربوط به محدودیت پناهجویان آمده که برنامه پذیرش پناهجو را هم به مدت ۱۲۰ روز تعلیق می‌کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG