لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

آتش‌سوزی در «مرکز تحقیقات خودکفایی» سپاه در غرب تهران؛ چند نفر مجروح شدند


آرشیو
آرشیو

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک «آتش‌سوزی» در یکی از مراکز «تحقیقات خودکفایی» این نیرو در «غرب تهران» رخ داده است.

بیانیه کوتاه روابط عمومی کل سپاه پاسداران که در رسانه‌های ایران منتشر شده است می‌گوید در این آتش‌سوزی سه نفر از کارکنان سپاه مجروح شدند.

در این بیانیه آمده است که آتش‌سوزی با تلاش آتش‌نشان‌ها مهار شده و مجروحان به بیمارستان منتقل شده‌اند. این بیانیه جزئیات بیشتری نمی‌گوید.

سابقه آتش‌سوزی‌های مشکوک و ترورهای مقامات هسته‌ای و همچنین خرابکاری‌‌ها در مراکز مختلف عمدتا هسته‌ای ایران امر جدیدی نیست.

عده‌‌ای ضعف استانداردها و عدم رعایت نکات نگهداری و ایمنی و آموزشی را دلیل این حوادث و آتش‌سوزی‌ها می‌دانند.

اما بسیاری از کارشناسان این‌ موارد را با اقدامات خرابکارانه و عمدی مرتبط دانسته‌اند و آنها را از جمله نشانه‌های ضعف و ناکارآمدی سیستم امنیتی ایران، به ویژه سپاه، که مسئول حفظ امنیت بسیاری از مراکز حساس و چهره‌های مهم نزدیک به حکومت است، توصیف کرده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس فرودین ماه گذشته در یک گزارش تحلیلی با اشاره به عملیات خرابکارانه در تاسیسات هسته‌ای و نظامی ایران، سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراینی با موشک‌های سپاه، ترور محسن فخری زاده،‌ و موارد دیگر را «شکست سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» به شمار آورد.

تاکنون هیچکس در جمهوری اسلامی ایران، سپاه را برای این شکست های اطلاعاتی و امنیتی، مورد سرزنش قرار نداده است و البته، به دلیل قدرتی که این نیرو در برخورد با مخالفان خود دارد، چنین موضوعی عجیب نیست.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG