لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۲

فرمانده کل سپاه ادعاهای اثبات نشده مبنی بر کشته شدن اسرائیلی‌ها در اربیل را تکرار کرد


حسین سلامی در حال سخنرانی - آرشیو
حسین سلامی در حال سخنرانی - آرشیو

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، در سخنانی که چهارشنبه شب ۱۵ اردیبهشت از یک شبکه تلویزیونی صدا و سیمای ایران پخش شد، ادعاهای پیشتر مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی درباره کشته شدن «جاسوسان» اسرائيلی در شهر اربیل، واقع در شمال عراق، را تکرار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، سردار سرلشکر سلامی در برنامه خبری تلویزیونی صدا و سیما گفت اسرائيلی ها «می‌خواستند نشان دهند که اصلا سیستم امنیت ملی اسرائیل شکننده نیست.» او اما تلویحا وقوع یک انفجار در اواخر فروردین ماه در یک کارخانه ساخت پیشرفته اسرائيل و انفجار در یک پالایشگاه در حیفا را خرابکاری توصیف کرد و همچنین گفت «جاسوسان» اسرائيل «در اربیل عراق کشته شدند.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که پیشتر حساب های کاربری طرفدار سپاه پاسداران نیز همین ادعاها را مطرح کرده بودند و وعده داده بودند که اسناد و فیلم هایی را در این باره منتشر خواهند کرد، اما تاکنون اسنادی در تایید این ادعاها منتشر نشده و هیچ خبرگزاری معتبر مستقلی نیز چنین خبری را تایید نکرده است. حتی مسئولان منطقه کردستان عراق نیز پیشتر این ادعاها را تکذیب کرده بودند.

این سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران پس از آن بیان می شود که سازمان تحت امر او، در پی خرابکاری‌های متعدد نسبت داده شده به اسرائیل در مراکز هسته‌ای ایران و نیز ترور محسن فخری‌زاده، که از او به عنوان دانشمند هسته ای یاد شده است، با انتقادهای فراوانی رو‌به‌رو شده است.

سپاه پاسداران در سالیان اخیر بیش از پیش خود را درگیر فعالیت های سیاسی و اقتصادی کرده است و به گفته منتقدان، این امر سپاه را از انجام وظایف خاص نظامی خود دور کرده است.

XS
SM
MD
LG