لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۹

موساد اظهارات منتسب به رئیس سرویس امنیتی اسرائیل درباره قاسم سلیمانی را تکذیب کرد


یوسی کوهن رئیس موساد
یوسی کوهن رئیس موساد

به‌روزرسانی شده - روز یکشنبه مقامات رسمی سرویس امنیتی اسرائیل اظهارنظر رئیس موساد درباره ایران را تکذیب کردند.

تایمز اسرائیل روز پنجشنبه در گزارشی نوشته بود که «یوسی کوهن» رئیس سرویس امنیتی اسرائیل موسوم به موساد،‌ در واکنش به ادعای مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ایران در مورد خنثی کردن نقشه ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته‌است خلاص شدن از دست قاسم سلیمانی، امر غیرممکنی نیست.

«تایمز اسرائیل» مدعی شده بود که آقای کوهن در گفتگو با یک نشریه ارتودکس‌ این اظهارات را کرده و گفته قاسم سلیمانی به رغم پر سر و صدا بودنش هنوز الزاما مرتکب آن درصدی از خطا نشده که او را در فهرست معروف موساد برای هدف قرار دادن بگذاریم.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، است و ماموریت های برون مرزی سپاه را هدایت می‌کند. آقای پمپئو پیشتر هنگام قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی گفته بود که از نظر آمریکا قاسم سلیمانی نیز یک تروریست است.

آمریکا در ابتدای سال ۹۸، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. ایران تهدید به بستن تنگه هرمز کرد و در دو حادثه نیز جمهوری اسلامی به خرابکاری در نفتکش های دیگر کشورها متهم شد. ایالات متحده شواهد حمله ایران به نفتکش ها در دریای عمان و همچنین حمله به پهپاد آمریکا در حریم بین المللی را به شورای امنیت سازمان ملل در ابتدای تیرماه گزارش کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG