لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۵

پایان همکاری خواننده روس با اپرای متروپولیتن نیویورک به دلیل عدم انتقاد از پوتین


آنا نتربکو
آنا نتربکو

آنا نتربکو، خواننده سوپرانوی روس، از ادامه همکاری با اپرای متروپولیتن نیویورک انصراف داد.

این شرکت هنری پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفت آنا نتربکو حاضر نشد بصورت شفاف از تهاجم روسیه به اوکراین انتقاد کند و به همین دلیل از ا‌دامه همکاری انصراف داد.

آنا نتربکو از حامیان ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه محسوب می‌شود و پوتین علاقه زیادی به او دارد.

پیتر گِلب از مدیران اپرای متروپولیتن در بیانیه خود با اشاره به این که آنا نتربکو یکی از بزرگترین خواننده‌هایی است که با این شرکت همکاری کرده، گفت با توجه به «کشتار مردم بیگناه توسط پوتین در اوکراین» امکان ادامه این همکاری مشترک وجود نداشت.

آنا نتربکو
آنا نتربکو

یک منبع موثق به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است پیتر گِلب در روزهای اخیر تلاش زیادی کرد تا آنا نتربکو را راضی به انتقاد از پوتین کند، ولی موفق نشد.

آنا نتربکو، دومین هنرمند مشهور روسی است که اخیرا به دلیل حمایت از ولادیمیر پوتین از عرصه موسیقی کلاسیک کنار گذاشته می‌شود.

اوایل هفته، ارکستر فیلارمونیک مونیخ و چند گروه بزرگ موسیقی دیگر به همکاری خود با والری گرگیف آهنگساز روس و رهبر ارکستر که از حامیان پوتین است، پایان دادند.

تهاجم نظامی روسیه به اوکراین باعث تحریم‌های اقتصادی شدیدی علیه مسکو شد و همبستگی جهانی را علیه ولادیمیر پوتین به ویژه در زمینه‌های فرهنگی، هنری، و ورزشی به دنبال داشت.

آنا نتربکو، در سال ۲۰۰۸ جایزه هنرمند برتر سال روسیه را از ولادیمیر پوتین دریافت کرد و یکی از چهره‌های نزدیک به حکومت این کشور محسوب می‌شود.


او در سال ۲۰۱۴ به دونتسک، منطقه‌ تحت کنترل جدایی‌طلبان طرفدار روسیه در ا‌وکراین رفت و ضمن اعلام حمایت خود از آنها مبلغ یک‌ میلیون روبل به اپراخانه شهر کمک کرد.

به دنبال رویدادهای اخیر، آنا نتربکو سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای از لغو سایر اجراهای خود خبر داده بود. او در این بیانیه از روسیه خواست به تهاجم نظامی به اوکراین پایان دهد، ولی از ولادیمیر پوتین انتقاد نکرد.

این خواننده روس هنوز واکنشی درباره بیانیه اخیر اپرای متروپولیتن نداشته است.

به گفته این شرکت هنری، در برنامه‌های ماه‌های آوریل و مه، لیودمیلا موناستریکا خواننده سوپرانو اوکراینی جایگزین آنا نتربکو خواهد شد.

XS
SM
MD
LG