لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۸

استقبال پرشور تماشاگران از اجرای رقصندگان گروه باله کی‌یف در پاریس


رقصندگان گروه باله کی‌یف
رقصندگان گروه باله کی‌یف

رقصندگان گروه باله کی‌یف که به دنبال تهاجم نظامی روسیه به اوکراین قادر به بازگشت به کشور خود نیستند، به عنوان هنرمندان مهمان در یکی از تالارهای مشهور پاریس روی صحنه رفتند.

رقصندگان این گروه باله که برای چند اجرا به فرانسه رفته‌اند، با ادامه درگیری‌ها در اوکراین شرایط نامشخصی دارند.

اخیرا «تئاتر شاتله» در پاریس به آنها پیشنهاد داد تا آخرین اجرای خود در فرانسه را در این مکان برگزار کنند و به عنوان هنرمندان مهمان به روی صحنه بروند.

مدیر رقص اپرای پاریس به همراه تعدادی از بهترین اعضای گروه خود نیز به این رقصندگان اوکراینی پیوستند تا آنها را در این اجرای مهم همراهی کنند.

رقصندگان گروه باله کی‌یف
رقصندگان گروه باله کی‌یف

این برنامه مشترک که سه‌شنبه هشتم مارس در تأتر شاتله ترتیب یافت، ترکیبی از آثار کلاسیک باله مانند «دریاچه قو» و «فندق شکن» اثر چایکوفسکی آهنگساز روسی بود.

اکاترینا کوزلوا، معاون مدیر گروه باله کی‌یف، ضمن ابراز شادی از موقعیتی که نصیب این هنرمندان جوان اوکراینی شده است، می‌گوید که همه آنها نگران خانواده، عزیزان، دوستان، و همکاران خود در اوکراین هستند و روزهای سختی را سپری می‌کنند.

او در ادامه می‌افزاید که این اجرا باعث شد تا آنها برای مدت کوتاهی بر موضوع دیگری غیر از جنگ در اوکراین متمرکز شوند.

رقصندگان گروه باله کی‌یف
رقصندگان گروه باله کی‌یف

به دلیل رویدادهای اخیر در اوکراین فقط تعدادی کمی از رقصنده‌های گروه باله‌ کی‌یف موفق به سفر به فرانسه شده بودند و اکثر آنها هنرمندان جوانی در اوایل بیست سالگی خود هستند.

اجرای گروه در تأتر شاتله با استقبال زیادی از سوی تماشاگران همراه شد و لحظات خاطره‌انگیزی را پدید آورد.

ایوان کازلوف، کارگردان هنری گروه، ضمن قدردانی از تماشاگران و هنرمندان، گفت که اکثر اعضای گروه در اوکراین گرفتار شدند و در این برنامه حضور ندارند.

شهر پاریس و گروه‌های باله به رقصنده‌‌های اوکراینی گفتند که برای آنها شرایط اقامت موقت در فرانسه و نقاط دیگر را فراهم می‌کنند. تئاتر شاتله نیز تمامی اعضای این گروه را به عنوان هنرمندان مهمان می‌پذیرد.

رقصندگان گروه باله کی‌یف
رقصندگان گروه باله کی‌یف

تمام عواید حاصل از اجرای سه شنبه همراه با کمک‌های مردمی دیگر به سازمان‌های خیریه‌ای اهدا می‌شود که در زمینه بحران اوکراین فعال هستند.

در روزهای اخیر بسیاری از هنرمندان دیگر اوکراینی به سایر کشورهای اروپایی رفته‌اند و امیدوارند که فعالیت‌های خود را به صورت موقت در خارج از اوکراین ادامه دهند.

[منبع: آسوشیتدپرس]

XS
SM
MD
LG