لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۰

تونس جایگزین روسیه در لیگ‌ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ شد


تونس جایگزین روسیه در لیگ‌ ملتهای والیبال ۲۰۲۲ شد
تونس جایگزین روسیه در لیگ‌ ملتهای والیبال ۲۰۲۲ شد

فدراسیون جهانی والیبال با انتشار‌ بیانیه ای فرایند ارائه درخواست میزبانی مسابقات قهرمانی والیبال مردان جهان در ۲۰۲۲ را اعلام کرد.

رقابت‌های قهرمانی جهان قرار بود طی روزهای چهارم تا بیستم شهریور سال ۱۴۰۱ در ده شهر روسیه برگزار شود. اما به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین و تحریم روسیه و‌ بلاروس از سوی فدراسیون جهانی، میزبانی این رقابت‌ها و‌ همچنین لیگ ملت‌های والیبال نیز از این کشور گرفته شد.

این فدراسیون انتظار دارد که کشور جایگزین روسیه آمادگی کامل برای میزبانی از ۲۴ تیم برتر والیبال مردان جهان را داشته باشد.

در بیانیه این فدراسیون از تمامی فدراسیون های ملی و کشور های عضو دعوت نموده که پیشنهاد خود را برای میزبانی مسابقات والیبال قهرمانی جهانی حداکثر تا ۲۳ اسفند به برگزاری رویدادهای فدراسیون جهانی ارسال نمایند.

فدراسیون جهانی والیبال
فدراسیون جهانی والیبال

پس از تصویب هیئت مدیره فدراسیون جهانی والیبال و با مشورت شرکای رسانه ای و سهامداران عمده ، فرمول رقابت قهرمانی جهان بهینه شده و‌در فرم‌جدید برگزاری مسابقات جهانی مرحله گروهی با شش گروه چهار تیمی اغاز میشود. اما در مجموع شانزده تیم، دو تیم برتر هر گروه و چهار تیم سوم برتر ، به مرحله حذفی رقابت ها راه میابند. مرحله حذفی شامل مرحله یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال خواهد بود. به این ترتیب، تعداد مسابقات در طول رقابت‌های قهرمانی جهانی به ۵۲ مسابقه کاهش می یابد، میزبانی مسابقات آسان تر می‌شود.

تیم ملی والیبال ایران
تیم ملی والیبال ایران

همچنین پس از حذف روسیه از کلیه رقابت‌های بین المللی با اعلام فدراسیون جهانی والیبال، تیم تونس جایگزین روسیه در لیگ‌ ملت‌ها شد. این‌تیم که برای نخستین بار لیگ‌ملتها را تجربه میکند نخستین حریف ایران در هفته نخست خواهد بود. هفته اول لیگ‌ ملت‌ها از ۱۷ تا ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱ در دو کشور برزیل و کانادا برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG