لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

احتمال صدور مجوز بازی در کشورهای دیگر برای بازیکنان خارجی لیگ فوتبال روسیه


ولادیمیر پوتین و جیانی اینفانتینو
ولادیمیر پوتین و جیانی اینفانتینو

دو اتحادیه‌ جهانی فوتبال از «فیفا» خواسته‌اند تا به بازیکنان خارجی شاغل در لیگ فوتبال روسیه اجازه دهد تیم‌های این کشور را برای همیشه ترک کنند.

با این حال به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط کنونی، فیفا فقط به این بازیکنان اجازه خواهد داد قراردادهای خود را به صورت موقت تعلیق کنند.

«اتحادیه بین‌المللی فوتبالیست‌های حرفه‌ای» و «انجمن لیگ‌های جهان» در نامه مشترکی به فیفا، از این سازمان خواستند تا به بازیکنان خارجی شاغل در لیگ روسیه اجازه دهد تا قراردادهای خود را با باشگاه‌های این کشور لغو کنند.

اما گفته می‌شود که فیفا فقط به این بازیکنان اجازه می‌دهد که تا تاریخ ۳۰ ژوئن برای باشگاه دیگری بازی کنند و پس از این‌ تاریخ باید به روسیه بازگردند.

تصمیم نهایی در این زمینه قرار است با حضور روسای شش کنفدراسیون منطقه‌ای در دفتر فیفا اتخاذ شود.

ولادیمیر پوتین
ولادیمیر پوتین

به دنبال تهاجم روسیه به اوکراین، فیفا هفته گذشته کلیه تیم‌های فوتبال این کشور را از شرکت در بازی‌های بین‌المللی محروم کرد، اما هنوز فدراسیون یا مقامات رسمی فوتبال این کشور را تعلیق نکرده است.

البته اتحادیه فوتبال اروپا «یوفا»، نمایندگان لیگ برتر روسیه را از عضویت در این سازمان کنار گذاشته است.

صدها بازیکن خارجی شاغل در لیگ‌های روسیه می‌خواهند با توجه به شرایط کنونی این کشور را ترک کنند، ولی به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات نمی‌توانند با باشگاه دیگری قرارداد ببندند.

سازمان‌های بین‌المللی از فیفا خواسته‌اند تا به این بازیکنان اجازه دهد قراردادهای خود با تیم‌های روسی را لغو کنند و بتوانند برای باشگاه جدیدی توپ بزنند.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، پس از برگزاری جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، روابط نزدیکی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، برقرار کرده است.

جیانی اینفانتینو و ولادیمیر پوتین
جیانی اینفانتینو و ولادیمیر پوتین


در روزهای اخیر تعدادی از مربیان خارجی شاغل در باشگاه‌های روسی از جمله دو مربی سرشناس آلمانی از سمت‌های خود کناره‌گیری کردند.

پس از حمله روسیه به اوکراین، لیگ فوتبال این کشور نیز به حالت تعلیق درآمد و احتمالا فیفا مجوز موقتی برای بازیکنان شاغل در این کشور هم صادر می‌کند.

[منبع: آسوشیتدپرس]

XS
SM
MD
LG