لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۲

سازمان ملل: صدها هزار اوکراینی از دریافت کمک‌های حیاتی محروم مانده‌اند


سازمان ملل متحد می‌گوید که صدها هزار نفر در اوکراین به دلیل محاصره نظامی شهرها از دریافت کمک‌های ضروری برای نجات جانشان محروم شده‌اند.

تلاش‌ها برای ایجاد مسیرهای انسان‌دوستانه پس از دو روز آتش‌بس ناموفق برای گریز شهروندان در جریان است. چنین مسیرهایی برای آوردن کمک‌هایی مانند آب، غذا و دارو حیاتی هستند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اطلاعیه‌ای تعیین «مسیرهای ایمن» قابل اطمینان برای جابجایی افرادی که جانشان در خطر است و تأمین کمک‌های حیاتی را امری ضروری دانسته است.

در این اعلامیه با اشاره به دشوار شدن دسترسی به برخی از افراد نیازمند در اوکراین، آمده است که در خرسون حدود ۳۰ کامیون حاوی کمک و تجهیزات به دلیل درگیری‌های جاری گرفتار شده‌اند و قادر به ورود نیستند.

در مناطق دیگر نیز ذخایر آب و داروهای ضروری رو به اتمام است، از جمله در یک بیمارستان روانی در بورودیانکا، در ۶۰ کیلومتری کی‌یف، که صدها بیمار دارد و شماری از آنها به کمک‌های شبانه‌روزی نیاز دارند.

گزارش‌ها همچنین از کاهش شدید ذخایر اکسیژن برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ و دیگران و نیز قطع گاز صدها هزار خانوار بر اثر درگیری‌ها حکایت دارد.

[منبع: رویترز]

XS
SM
MD
LG